N 4708-06/5567-07 від 29.01.2021 р. “Щодо врахування винагороди за підсумками роботи за рік при обчисленні середньої зарплати”

16.03.2021

МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ
ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 29.01.2021 р. N 4708-06/5567-07

Щодо врахування винагороди за підсумками роботи за рік
при обчисленні середньої зарплати

Мінекономіки розглянуло лист <…> щодо врахування винагороди за підсумками роботи за рік при обчисленні середньої заробітної плати згідно з нормами Порядку обчислення середньої заробітної плати (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (зі змінами), та в межах компетенції повідомляє.

Абзацом першим пункту 3 Порядку встановлено, що при обчисленні середньої заробітної плати враховуються всі суми нарахованої заробітної плати згідно із законодавством та умовами трудового договору, крім визначених у пункті 4 цього Порядку.

Оскільки винагорода за підсумками роботи за рік відсутня в переліку виплат, що не враховуються при нарахуванні середньої заробітної плати, визначених пунктом 4 Порядку, то вона враховується при нарахуванні середньої заробітної плати у всіх випадках її обчислення відповідно до положень Порядку.

Абзацом третім пункту 3 Порядку передбачено, що премії та інші виплати, які виплачуються за два місяці або більш тривалий період, при обчисленні середньої заробітної плати включаються шляхом додавання до заробітку кожного місяця розрахункового періоду частини, що відповідає кількості відпрацьованих робочих днів періоду (місяців), за які такі премії та інші виплати нараховані. Така частина визначається діленням суми нарахованих премій та інших виплат на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів кожного місяця, що відноситься до розрахункового періоду для обчислення середньої заробітної плати.

Отже, при обчисленні середньої заробітної плати винагорода за підсумками роботи за рік враховується в частині, яка відноситься до тих місяців, що входять в розрахунковий період.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер.

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі
та сільського господарства України з питань цифрового
розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації                       Ігор ДЯДЮРА

Інші статті:

Написати коментар