N 933/0/206-19 від 19.06.2019 р. “Щодо обчислення середньої зарплати для виплати компенсації за невикористані дні відпустки працівнику-новачку”

21.08.2019

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 19.06.2019 р. N 933/0/206-19

Щодо обчислення середньої зарплати для виплати компенсації
за невикористані дні відпустки працівнику-новачку

Директоратом норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України розглянуто лист щодо обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані дні відпустки і в межах компетенції повідомляється.

Обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані дні відпустки провадять з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (далі – Порядок), виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують звільненню.

Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця перед звільненням.

У разі відсутності у працівника розрахункового періоду (з першого числа місяця після оформлення до першого числа місяця, в якому виплачується компенсація) розрахунки проводяться з урахуванням частини третьої пункту 4 Порядку, а саме виходячи з установленого йому в трудовому договорі посадового окладу.

Відповідно до пункту 7 Порядку середня заробітна плата для виплати компенсації за невикористані дні відпустки обчислюється шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року, за винятком святкових і неробочих днів, установлених законодавством (стаття 73 Кодексу законів про працю України). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Оскільки відпустка надається та оплачується в календарних днях, то компенсація за невикористані дні відпустки працівникам з погодинною оплатою праці також оплачується в календарних днях виходячи з умовного посадового окладу.

Тобто у разі якщо працівник пропрацював менше місяця, як у зазначеному в листі випадку, середня заробітна плата обчислюється шляхом множення посадового окладу працівника на 12 місяців та діленням отриманого результату на кількість календарних днів в умовному розрахунковому періоді, за винятком святкових і неробочих днів. Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер.

Генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці      Ю. Кузовой

Інші статті:

Написати коментар