N 928/0/206-19 від 18.06.2019 р. “Особливості обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпустки”


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
N 928/0/206-19

Особливості обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпустки

Директоратом норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України розглянуто лист щодо обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпустки і в межах компетенції повідомляється.

Нарахування виплат за час щорічної відпустки провадять з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (далі – Порядок), виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка.

В інших випадках, коли нарахування проводяться виходячи із середньої заробітної плати, працівник не мав заробітку, не з вини працівника, розрахунки проводяться виходячи з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу (пункт 4 Порядку).

Відповідно до пункту 7 Порядку середня заробітна плата для оплати часу відпустки обчислюється шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством (стаття 73 Кодексу законів про працю України). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Тобто у разі, якщо працівник пропрацював менше місяця, як у зазначеному в листі випадку, середня заробітна плата обчислюється шляхом множення посадового окладу працівника на 12 місяців та діленням отриманого результату на кількість календарних днів в умовному розрахунковому періоді за винятком святкових і неробочих днів. Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер.

Генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Ю. Кузовой

Інші статті:

Написати коментар