У Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо упорядкування законодавства про оплату праці освітян.

31.05.2019

У Верховній Раді зареєстровано законопроект
щодо упорядкування законодавства про оплату праці освітян

30 травня група народних депутатів у Верховній Раді зареєструвала законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів Україні щодо упорядкування законодавства про оплату праці в освіті” (№ 10347).

Згідно пояснювальної записки до проекту Закону даним документом планується:

– усунути протиріччя між Законом України «Про оплату праці» та Законом України «Про освіту» шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про оплату праці»;

– усунути штучні перепони до виконання частини 2 статті 61 Закону України «Про освіту» про мінімальну межу посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії шляхом внесення змін до прикінцевих та перехідних положень щодо термінів виконання Кабінетом Міністрів України частини другої статті 61 Закону України «Про освіту»;

Частиною 2 статті 61 цього Закону передбачено мінімальну межу посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії. Такий посадовий оклад не може бути нижчим трьох мінімальних заробітних плат.

Посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується не менше ніж на 10 відсотків.

Здавалось, що питання з низькою оплатою праці педагогічних працівників вирішено назавжди. Проте, в Прикінцевих та Перехідних положеннях Закону були передбачені два пункти, які перенесли втілення згаданої норми на далеке майбутнє.

Спочатку абзацом 3 пункту 1 встановлено введення в дію частини 2 статті 61 цього Закону з 1 січня 2018 року, а підпункту 1 пункту 6 розділу XII передбачено поетапну реалізацію цієї статті до 2023 року, передбачивши при цьому щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб пропорційно розміру збільшення доходів Державного бюджету України порівняно з попереднім роком, і затвердити відповідні схеми посадових окладів (ставок заробітної плати).

На сьогоднішній день виконання Закону “Про освіту» Кабінетом Міністрів (на якого покладено обов’язок реалізації положень цього Закону) ігнорується.

– розширити перелік державних гарантій для педагогічних і науково-педагогічних працівників, передбачених для них статтею 57 Закону України «Про освіту», шляхом внесення додаткового абзацу в статтю 57 щодо встановлення і виплату їм щомісячної надбавки за престижність праці у фіксованому розмірі – 30% посадового окладу (ставки заробітної плати).

На сьогодні така надбавка педагогічним працівникам встановлена постановою Кабміну від 23.03.2011р. № 373 у розмірі від 5% до 30% посадового окладу, який встановлюється керівником закладу освіти в межах прийнятого місцевого бюджету.

На практиці наявність такого широкого діапазону в розмірі надбавки, без встановленої формули її нарахування, часто призводить до конфліктних ситуацій у закладах освіти, оскільки, на жаль, використовується керівниками закладів як інструмент тиску та маніпуляції на педагогічний персонал закладу.

Читати також: Про підвищення надбавок за престижність педпраці.

Проект Закону № 10347 від 30.05.2019 р.

—————

Інші статті:

Написати коментар