Встановлення посадового окладу директору (завідувачу) клубного закладу при органі місцевого самоврядування.

08.02.2019

Встановлення посадового окладу директору (завідувачу) клубного закладу  при ОМС

Умови оплати праці директора (завідувача ) клубного закладу передбачені наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» (далі – Наказ № 745).

Посадовий оклад директору (завідувачу) клубного закладу встановлюється відповідно до Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (додаток 1 до Наказу № 745) і його розмір залежить від встановленого йому тарифного розряду.

Тарифні розряди за посадою директора (завідувача ) клубного закладу передбачені Схемою тарифних розрядів посад керівних працівників клубних закладів (таблиця 5 додатку 2 до Наказу № 745).

Посада Тарифні розряди відповідно до груп закладів
I II III IV
Директор (завідувач) 15-16 14-15 13-14 12-13

В примітці 4 до цієї Схеми тарифних розрядів йдеться, що посадові оклади керівників стаціонарних клубних закладів з обсягом роботи нижче показників IV групи установлюються на 10 відсотків нижче від посадових окладів, передбачених для аналогічних працівників закладів IV групи.

Будь-які критерії або вимоги для встановлення конкретного тарифного розряду директору (завідувачу ) клубного закладу наказом № 745 не встановлено. Наприклад, директору закладу IV групи може бути встановлений як 12 так і 13 тарифний розряд.

Згідно пп. “а” п. 3 Наказу № 745 право установлювати працівникам закладів культури при ОМС конкретні розміри посадових окладів в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, відповідно до затверджених цим наказом схем тарифних розрядів надано керівникам органів місцевого самоврядування.

Тарифні розряди в Схемі (таблиці  5 додатку 2 до Наказу № 745) розподілені відповідно до чотирьох груп клубних закладів.

Визначення клубних закладів за групами здійснюється в залежності від  встановлених для цих груп показників  обсягу культурно-виховної роботи згідно роз’яснень, наведених у додатку 9 до Наказу № 745.

Суть обсягу культурно-виховної роботи  заключається в кількості постійно діючих протягом року клубних угрупувань і кількості об’єктів дозвілля, які установлюються для вказаних закладів рішенням відповідного органу управління за кожною з чотирьох груп закладів окремо.

В примітці 3 до додатку 9 йдеться, що віднесення клубних закладів до груп за оплатою праці керівних працівників (підтвердження, підвищення або пониження групи) провадиться щорічно за результатами роботи за минулий рік відповідно до статистичної та фінансової звітності.

Таке віднесення клубних закладів до груп за оплатою праці проводиться місцевими органами виконавчої влади в залежності від підпорядкування закладів культури або на балансі яких вони перебувають.

Віднесення до груп за оплатою праці новостворених клубних заклади проводиться в залежності від встановлених для них обсягів роботи за плановими показниками в розрахунку на рік.

——————-

Інші статті:

коментар 121

 1. Надія :

  Доброго дня. Підкажіть, чи можна директору (завідувачу) клубного закладу та керівнику художньому при сільській раді (ОТГ) встановлювати надбавки, передбачені Наказом № 745 (підпункт 3 пункту 2):
  а) у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки):
  за високі досягнення у праці;
  за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);
  за складність, напруженість у роботі.
  Буду дуже вдячна за відповідь

  • Admin :

   Так, можна, з врахуванням положень пункту 3 наказу № 745.

   • Надія :

    Дякую.

   • Елла :

    Порядок встановлення таких надбавок? Потрібно лі писати директору клопотання начальнику для встановлення таких надбавок?

    • Admin :

     Право установлювати конкретні розміри посадових окладів та доплат і надбавок директору клубного закладу надано керівникам органів місцевого самоврядування, при яких створені ці клубні заклади. Право установлювати конкретні розміри посадових окладів та доплат і надбавок іншим працівникам клубного закладу надане директору цього клубного закладу. Виплата надбавок та доплат здійснюється на підставі наказу керівника органу місцевого самоврядування, або директора клубного закладу. Підставою для видання наказу про виплату таких надбавок може слугувати і клопотання, про яке ви пишете.

     • Елла :

      Дякую.

     • Елла :

      Тобто (уточнення) : директор, може сам на себе ??? написати клопотання начальнику відділу культури про надбавку для себе, а той пише наказ на основі його клопотання?

     • Admin :

      Так, може звернутись до вищого керівництва з просьбою розглянути питання про виплату йому такої надбавки. А може і сам керівник самостійно затвердити виплату такої надбавки підлеглим працівникам.

 2. Ольга :

  Добрий день!
  Підскажіть будь ласка, чи може бути встановлено 16 тарифний розряд директору центру мистецтва, культури та дозвілля ОТГ?

  • Admin :

   Може, якщо заклад (у вашому випадку – центр мистецтва, культури та дозвілля ОТГ) за обсягом роботи відповідає вимогам закладу, який дозволяє віднести його до I – ї групи за оплатою праці.

 3. Ірина :

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи правомірно те, що мені як директору сільського будинку культури (13 розряд за ЄТС)з 10-річним стажем не виплачують ніяких надбавок обумовлюючи це тим, що бухгалтерія не має права платити більше мінімальної зарплати (на руки я отримую 3100)?

  • Admin :

   Ні, це не правильне трактування Закону працівниками вашої бухгалтерії. Навпаки, згідно Кодексу законів про працю України і Закону України “Про оплату праці” розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

   Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. N 1026 “Питання виплати працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років, допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань”, передбачено виплату працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів (згідно з Переліком посад, затвердженим цією постановою) доплати за вислугу років.

   Доплата за вислугу років залежить від стажу роботи на посадах у такому розмірі:
   10 відсотків посадового окладу – за наявності стажу роботи понад три роки;
   20 відсотків посадового окладу – за наявності стажу роботи понад 10 років;
   30 відсотків посадового окладу – за наявності стажу роботи понад 20 років;

   Ваші нарахування в 2020 році повинні бути наступні:
   – посадовий оклад за 13 тарифним розрядом = 4772,0;
   – надбавка за вислугу років 20% від 4772,0 = 954,4;
   ———————-
   Разом нараховано: (4772,+ 954,4) = 5726,4
   Утримано:
   – податок на доходи фізичних осіб 18% від 5726,4 = 1030,75;
   – військовий збір 1,5% від 5726,4 = 85,90;
   ———————-
   Разом утримано: (1030,75 + 85,90) = 1116,65
   ———————-
   До видачі: (5726,4 – 1116,65) = 4609,75

 4. Елена :

  Доброго дня! Підскажіть може хто знає. Де знайти скільки клубних формувань та об’єктів дозвілля повинно бути на кожну групу з оплати праці. Де не шукала – знайти не вдалося. Мене цікавить конкретний розрахунок. Дякую!!!

  • Admin :

   Нормативними документами такі кількісні показники клубних формувань та об’єктів дозвілля не встановлено. Формули розрахунку – теж. Відповідно до п.1) додатку 9 до постанови КМУ від 18.10.2005 р. № 745 показники кількості постійно діючих протягом року клубних угрупувань та кількості дозвіллєвих об’єктів для клубних закладів визначаються самостійно і установлюються рішенням відповідного органу управління за кожною з чотирьох груп закладів окремо. Зверніть увагу, що в рамках підпорядкування клубних закладів, такі кількісні показники клубних формувань та об’єктів дозвілля можуть бути встановлені наказами Департаментів культури, туризму, національностей та релігій при обласних державних адміністраціях, як, наприклад, в Запоріжській області.

 5. Галина :

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи входить стаж роботи на посаді викладача музичної школи до розрахунку стажу, що дає право на встановлення доплати за вислугу років директору сільського будинку культури? На даний час доплату за вислугу років виплачують лише за стаж роботи у клубній установі.

  • Admin :

   Ні, робота на посаді викладача музичної школи не зараховується до стажу роботи, що дає право на встановлення доплати за вислугу років директору сільського будинку культури.

   Порядок виплати працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років затверджений постановою Кабміну від 9 грудня 2015 р. № 1026. Відповідно до пункту 2 цього Порядку до стажу роботи, що дає право на встановлення доплати за вислугу років, зараховується час роботи на посадах, зазначених у Переліку, затвердженого цією ж постановою. Зокрема це посади:
   – директор (завідувач) клубного закладу, парку культури та відпочинку, центру (будинку) народної творчості, центру культури та дозвілля, іншого культурно-освітнього центру, його заступники; завідувач філіалу (центру), атракціону, театру (літнього), його заступники; начальник (завідувач) відділу (сектору) з основних видів діяльності*, його заступники.
   – головний режисер, балетмейстер, художник, хормейстер, диригент; керівник художній, диригент, хормейстер, балетмейстер, режисер, режисер-постановник.
   – керівник студії, творчого колективу (за видами мистецтва та народної творчості), музичної частини дискотеки, гуртка, самодіяльного об’єднання, клубу за інтересами, творчої майстерні (лабораторії), методичної служби; методист, акомпаніатор, концертмейстер, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, художник усіх категорій.

 6. Оксана :

  Доброго дня, під час карантину, скільки відсотків зняли віл заробітної плати?

 7. Оксана :

  Доброго дня, правомірно теж, що мені директору сільського будинку культури не платять за тарифікацію заробітну плату, а як за мінімальну заробітну плату. Працюю на0, 75 ставки маю більше стажу 10 років тарифікацію 12( отримую 2900 ) під час карантину 1600. Дякую за відповідь

  • Admin :

   Щодо доплати до мінімальної заробітної плати, то все залежить від того, чи виплачують вам надбавку за вислугу років, а чи ні. Якщо вам не платять надбавку за вислугу років, то ваш посадовий оклад за 12 тарифним розрядом на 0,75 ставки буде складати менше мінімальної заробітної плати, тому вам і виплачують доплату до мінімальної заробітної плати. (4456 х 75% = 3342 менше ніж 4723 х 75% = 3542,25). Ваша зарплата складає:
   – посадовий оклад на 0,75% – 3342,0 грн.;
   – доплата до мінімальної заробітної плати (3542,25 – 3342,0) – 200,25 грн.
   —————————————————————-
   Разом нараховано: (3342,0 + 200,25) – 3542,25 грн.
   Утриман:
   – податок на доходи ФО 18% від 3542,25 – 637,61 грн.
   – військовий збір 1,5 % від 3542,25 – 53,13 грн.
   —————————————————————-
   Разом утримано: (637,61 + 53,13) – 690,74 грн.
   —————————————————–
   До видачі: (3542,25 – 690,74) – 2851,51 грн.

   Відповідно до частини першої ст. 113 КЗпПУ час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, його заробітна плата оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

   Ваша зарплата під час карантину повинна бути:
   – посадовий оклад на 0,75% (3342,0 : 3 х 2) – 2228 грн.;
   Утримано:
   – податок на доходи ФО 18% від 2228 – 401,04 грн.
   – військовий збір 1,5 % від 2228 – 33,42 грн.
   —————————————————————-
   Разом утримано: (401.04 + 33,42) – 434,46 грн.
   —————————————————–
   До видачі: (2228.0 – 434.46) – 1793,54 грн.
   Доплата до мінімальної зарплати при простої не здійснюється.

   Такий розрахунок зроблено за умови, що ваш посадовий оклад тарифікується за 12 тарифним розрядом. Якщо обсяг роботи вашого клубного закладу нижче показників IV групи, тоді ваш посадовий оклад потрібно зменшити на 10 відсотків. Це передбачено в примітці 4 до Схеми тарифних розрядів посад керівних працівників клубних закладів (таблиця 5 додатку 2 до Наказу № 745).

 8. Оксана :

  Дякую!!

 9. Оксаеа :

  Доброго дня. Мають право вирахувати із заробітної.плати 10% за наказом 18.10.05 # 745. Якщо я і так працюю на 0,75?

  • Admin :

   Це не відрахування 10% із зарплати. За таким правилом встановлюється посадовий оклад на 1,0 ставку. А вже від того, скільки ви працюєте в місяць (у вашому випадку 0,75 замість 1,0 ставки, або 6 годин замість 8 годин в день) вам встановлюється посадовий оклад від цієї ставки.

 10. Оксана :

  Але мені вираховують чомусь 10% від зарплати за цим законом☝️. Чому, я не розумію?

 11. Оксана :

  Мені нараховуються зараховують.плала 0,75 и ще вираховують 10 % за наказом # 745. Чому?

  • Admin :

   Посадовий оклад завідувача клубного закладу, прийнятого на роботу на 0,75 ставки у вашому випадку в 2020 році повинен складати 3007,8 грн.
   Розрахунок:
   1. За 12 тарифним розрядом – 4456 грн.;
   2. 10% від 4456 – 445,6 грн.;
   3. Посадовий оклад на 1,0 ставку (4456 – 445,6) – 4010,4 грн.;
   4 Посадовий оклад на 0,75 ставки (4010,4 х 0,75) – 3007,8 грн.

 12. Під час простою доплати до мінімальної заробітної плати не проводиться.

 13. Наталя :

  Доброго дня! Пікажіть, будь ласка, як визначають, на підставі який документів, керівником закладу культури клубного типу буде Директор чи Завідуючий.

  • Admin :

   У цьому випадку треба керуватись Національним класифікатором України «Класифікатор професій ДК 003:2010»

 14. Юлія :

  Доброго дня, чи діє зараз доплата керівникам народних та зразкових колективів клубних закладів у розмірі 10%?

  • Admin :

   Так, діє. Тільки це не доплата, а підвищення посадового окладу. В примітці 1 до Схеми тарифних розрядів посад (професій) професіоналів, фахівців, керівників інших структурних підрозділів, технічних службовців і робітників культури (додаток 3 до наказу Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745) йдеться: “Посадові оклади режисерів, балетмейстерів, хормейстерів, диригентів, керівників студій за видами мистецтв і народної творчості, самодіяльних колективів, які мають звання “народний”, “зразковий”, лауреатів міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів підвищуються на 10 відсотків”.

 15. Чи правомірно, після підвищення розряду з 8 на 12 директора клубного закладу який працює за сумісництвом на 0,5 ставки з/п не підвищують?? куди звертатися?

  • Admin :

   Не підвищують, напевно, через те, що зарплата (як до підвищення розряду, так і після) не перевищувала розміру мінімальної заробітної плати. У цьому випадку вони праві.

 16. Євгенія :

  Якщо клубний заклад поза категорією, як перевести на IV категорію, що для цього потрібно

  • Admin :

   Визначення клубних закладів за групами здійснюється в залежності від встановлених для цих груп показників обсягу культурно-виховної роботи згідно роз’яснень, наведених у додатку 9 до Наказу № 745.

   Спочатку треба встановити показники кількості постійно діючих протягом року клубних угрупувань та кількості дозвіллєвих об’єктів.

   Відповідно до п.1 додатку 9 до постанови КМУ від 18.10.2005 р. № 745 показники кількості постійно діючих протягом року клубних угрупувань та кількості дозвіллєвих об’єктів для клубних закладів визначаються самостійно і установлюються рішенням відповідного органу управління за кожною з чотирьох груп закладів окремо.

   Після цього на протязі року потрібно виконати ці показники, встановлені для IV групи.
   В примітці 3 до додатку 9 йдеться, що віднесення клубних закладів до груп за оплатою праці керівних працівників (підтвердження, підвищення або пониження групи) провадиться щорічно за результатами роботи за минулий рік відповідно до статистичної та фінансової звітності.
   Таке віднесення клубних закладів до груп за оплатою праці проводиться місцевими органами виконавчої влади в залежності від підпорядкування закладів культури або на балансі яких вони перебувають.

 17. Наталія :

  чи підвищився тарифний розряд директора музею з 01.01.2020року,КМУ постановою від 19.06.2019 р. № 612 вніс зміни у додаток 2 до постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298.А в постанові 745 змін немає?

  • Admin :

   Так, тарифні розряди, а відповідно і посадові оклади працівників музеїв відповідно постанови КМУ № 612 з 01.01.2020 р. підвищені. Але Міністерство культури не внесло відповідні зміни в наказ № 745. Ми зверталися за роз’ясненням ситуації в Міністерство культури, але відповіді від них не отримали. Щодо визначення тарифних розрядів працівників музеїв пропонуємо ознайомитись з листом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 25.11.2020 р. N 3511-06/70207-09, який розміщено на нашому сайті http://www.zarplata.co.ua/?p=9648.

   Якщо ваш музей з обсягами роботи нижче показників IV групи, то керівнику такого закладу ви сміливо можете затвердити для нього в штатному розписі 15 тарифний розряд, а з врахуванням примітки 1 до Таблиці 3 додатку 2 наказу № 745 встановити йому посадовий оклад з 01.09.2020 р. в розмірі 5166,9 грн. (5741 – 574,1(10% від 5741,0) = 5166,9).

 18. Марія :

  Доброго дня. Я працюю художнім керівником на ставку і керівником гуртка на 0,25. Маю 3 дітей і вислугу 3 роки, 10 тарифний розряд. Коли спитала за надбавку 10% за вислугу, то бухгалтер сказала, що я всеодно цієї надбавки не відчую, тому що тарифний лкад менший за мінімальну зарплату. Це дійсно так?

  • Admin :

   Це так, але надбавку за вислугу повинні нараховувати, а відповідно на суму цієї надбавки повинні зменшити доплату до мінімальної заробітної плати.

 19. Оксана :

  Підкажіть будь ласка, чи можна встановлювати надбавку за складність та напруженість в роботі: керівнику танцювального колективу, любительського об’єднання, культорганізатору будинку культури ?

  • Admin :

   Так, можна. Це передбачено підпунктом 3 пункту 2 наказу Міністерства культури України від 18.10.2005 р. № 745 “Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки”.

 20. Наталя :

  Підскажіть, будь ласка! Чи правомірно встановлювати завідуючому сільським клубом тарифний розряд 9-10? Працівник не має ні освіти, ні стажу роботи?

  • Admin :

   Ні, неправомірно. Тарифний розряд керівника закладу культури не залежить від його освітнього рівня і стажу роботи. Найнижчий тарифний розряд для директора клубного закладу – 12 т.р.(З 01.09.2020 р. відповідає 4717 грн.) При цьому посадовий оклад керівника клубного закладу з обсягом роботи нижче показників IV групи установлюється на 10 відсотків нижче від посадових окладів, передбачених для керівника закладу IV групи. З 1 вересня 2020 р. посадовий оклад такого керівника клубного закладу не може бути нижчим 4245,3 грн.(4717 – 471,7(10% від 4717 грн.) = 4245,3). Будь-які критерії або вимоги для встановлення конкретного тарифного розряду директору (завідувачу ) клубного закладу, як то – освіти або стажу роботи, наказом № 745 не передбачено.

 21. Валентина :

  Підкажіть, будь ласка, за яким тарифним розрячдом нараховується заробітна плата заступнику директора Палацу культури?

  • Admin :

   Тарифні розряди для заступників директорів Палаців культури не передбачені. Відповідно до підпункту 1 пункту 2 наказу Міністерства культури України від 18.10.2005 № 745 посадові оклади заступників керівників закладів та організацій культури, заступників керівників структурних підрозділів цих установ, закладів та організацій встановлюються на 5-15 відсотків нижче, ніж посадовий оклад відповідного керівника, визначений за схемами тарифних розрядів, затвердженими цим наказом.

 22. Юлія :

  Доброго дня. Підскажіть як визначити тарифний розряд директора комунального закладу, який займається культурою дозвіллям туризмом та спортом в отг?

  • Admin :

   Напевно така посада повинна бути включена до виконавчого органу місцевої ради, або як до його складу, або в складі окремого структурного підрозділу ради. Якщо так, то умови оплати праці посадових осіб органів місцевого самоврядування передбачені постановою Кабміну від 9 березня 2006 р. № 268. Якщо це буде керівна посада комунального закладу, то спочатку треба визначитись з назвою такого закладі і назвою цієї посади, щоб вони відповідали вимогам нормативних законодавчих документів. Схеми тарифних розрядів таких працівників передбачені додатками 2 – 4 до наказу Міністерства культури від 18.10.2005 № 745.

 23. Валентина :

  Підкажіть, будь ласка, за яким тарифним розрядом тарифікувати головного бухгалтера Комунального закладу “Центр культури і дозвілля” (ІІІ група оплати праці)

  • Admin :

   Умови оплати праці працівників культури, в тому числі Центрів культури і дозвілля, визначені наказом Міністерства культури і туризму від 18.10.05 р. № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки».

   Підпунктом 1 пункту 2 наказу № 745 зазначено, що посадові оклади головних бухгалтерів установлюють на 10 — 30 % нижче, ніж посадовий оклад відповідного керівника, визначений за схемами тарифних розрядів, затвердженими цим наказом. Це значить, що для них тарифні розряди не передбачені.

   Будь-яких критеріїв або вимог для встановлення конкретного посадового окладу головному бухгалтеру наказом № 745 не встановлено. При встановленні йому посаддового оклааду враховується його професійна компетентність, бухгалтерський досвід, результативність та якість роботи, термін роботи на посаді, інші дані, які характеризують його професійну діяльність. Умовами оплати праці працівників культури також не передбачена вимога щодо встановлення працівнику під час прийому його на роботу найнижчого посадового окладу

   Згідно пункту 3 наказу № 745 право встановлювати працівникам конкретні розміри посадових окладів надано, зокрема, керівникам закладів та організацій культури в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах.

   Для інших бухгалтерських працівників закладів культури тарифні розряди визначають згідно таблиці 2 додатку 3 до наказу № 745 за посадами «провідні фахівці» та «фахівці» певної категорії відповідно.

   Читайте на нашому сайті статтю ” Встановлення тарифного розряду головному бухгалтеру або бухгалтеру в закладах культури.” за посиланням http://www.zarplata.co.ua/?p=8920

 24. Валентина :

  Підкажіть, будь ласка, за яким тарифним розрядом тарифікувати інспектора з кадрів Комунального закладу “Центр культури і дозвілля” (ІІІ група оплати праці) і чи можна взагалі вводити таку посаду?

  • Admin :

   Схемою тарифних розрядів посад професіоналів, фахівців, керівників інших структурних підрозділів і технічних службовців, загальних для всіх бюджетних установ, закладів та організацій культури (Таблиця 2 додатку 3 до наказу Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745) за посадою старшого інспектора передбачені 4 – 6 тарифні розряди, а за посадою інспектора – 4 – 5 т.р.
   Будь-які критерії або вимоги для встановлення конкретного тарифного розряду інспектору клубного закладу наказом № 745 не встановлено.
   Згідно пп. “а” п. 3 Наказу № 745 право установлювати працівникам закладів культури розміри посадових окладів в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, відповідно до затверджених цим наказом схем тарифних розрядів надано керівникам закладів та організацій культури

 25. Юлія :

  Скажіть,будь ласка, чи має право директор Будинку культури (працюючи на повну ставку) працювати керівником гуртка в тому ж закладі на 0.5 ставки

  • Admin :

   Робота, про яку ви пишете, вважається роботою за сумісництвом.

   Законодавством установлена заборона на сумісництво, зокрема, таких категорій працівників, як керівників бюджетних підприємств, установ і організацій, їхніх заступників, керівників структурних підрозділів та їхніх заступників.

   Вони не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності). Про це йдеться в п. 4 постанови КМУ від 03.04.1993 р. N 245 “Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій” і п. 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказ Міністерства праці України від 28.06.1993 р. N 43.

 26. Ольга :

  Підкажіть, будь ласка, як визначити тарифний розряд керівника гуртка для навчального закладу? Чи потрібно 8, 9, 10 тариф. розряд збільшувати на 10, 11, 12 в залежності вір рівня освіти і досягнень. Дякую.

  • Admin :

   Згідно примітки 7 до пункту 10 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. N 102 умови визначення тарифних розрядів керівників гуртків позашкільних навчальних закладів поширюються на установи освіти всіх типів.

   При встановленні тарифних розрядів керівникам гуртків в закладах освіти відповідно до примітки 7 до пункту 10 Інструкції N 102, слід керуватися додатком 8 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 “Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ”.
   Додатком 8 до Наказу № 557 за посадами керівників гуртків, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста передбачені 10 – 12 тарифні розряди, тобто їм може бути встановлений 10, 11 або 12 тарифний розряд. При цьому додатком 8 не передбачено якоїсь залежності встановлення тарифного розряду керівнику гуртка від його освітньо-кваліфікаційного рівня – магістра, спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста.
   Виключенням є лише ті керівники гуртків, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста чи середньої спеціальної освіти. Їм встановлюється 9 тарифний розряд.
   На практиці при встановленні тарифного розряду керівнику гуртка з освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста зазвичай враховується його рівень освіти, професійна компетентність, педагогічний досвід, результативність та якість роботи, інші дані, які характеризують його професійну діяльність.
   Умовами оплати праці працівників навчальних закладів не передбачено вимоги щодо встановлення педагогічному працівникові при прийомі його на роботу найнижчого тарифного розряду.
   Згідно з пунктом 2 Наказу МОНУ № 557 право встановити працівникам навчальних закладів та установ освіти конкретні розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) відповідно до затверджених цим наказом схем тарифних розрядів надано керівникам навчальних закладів та установ освіти у межах затвердженого фонду заробітної.
   Тарифні розряди для керівників гуртків – 8-10 були дійсні до 31 серпня 2017 року. З 1 вересня 2017 року тарифні розряди для них збільшені на дві позиції, тобто – 10-12.

 27. Тетяна :

  Доброго дня скажіть будь-ласка таке питання.
  В населеному пункті знаходиться два Б культури та сільський клуб,в першому БК 13 розряд директора,який працює без проф.оствіти ,а є вчителем англійської мови,в другому БК у директора середня освіста училища,у нього 14 розряд,у клуб працює людина з двума музичними дипломами вища освіта по муз.діяльность але розряд 11.
  Таке можливо? Чи можно цю інформацію більше знати,що з цим робити

  • Admin :

   Умови оплати праці директора клубного закладу передбачені наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки».
   Тарифні розряди за посадою директора клубного закладу передбачені Схемою тарифних розрядів посад керівних працівників клубних закладів (таблиця 5 додатку 2 до Наказу № 745).

   Посада Тарифні розряди відповідно до груп закладів
   I II III IV
   Директор (завідувач) 15-16 14-15 13-14 12-13

   Тарифні розряди за посадою директора клубного закладу залежать від того, до якої групи відноситься заклад, а не від освітнього рівня керівника.
   Як можемо бачити вище, тарифні розряди в Схемі розподілені відповідно до чотирьох груп клубних закладів.
   Визначення клубних закладів за групами здійснюється в залежності від встановлених для цих груп показників обсягу культурно-виховної роботи згідно роз’яснень, наведених у додатку 9 до Наказу № 745.
   Суть обсягу культурно-виховної роботи заключається в кількості постійно діючих протягом року клубних угрупувань і кількості об’єктів дозвілля, які установлюються для вказаних закладів рішенням відповідного органу управління за кожною з чотирьох груп закладів окремо.
   В примітці 3 до додатку 9 йдеться, що віднесення клубних закладів до груп за оплатою праці керівних працівників (підтвердження, підвищення або пониження групи) провадиться щорічно за результатами роботи за минулий рік відповідно до статистичної та фінансової звітності.
   Таке віднесення клубних закладів до груп за оплатою праці проводиться місцевими органами виконавчої влади в залежності від підпорядкування закладів культури або на балансі яких вони перебувають.
   Віднесення до груп за оплатою праці новостворених клубних заклади проводиться в залежності від встановлених для них обсягів роботи за плановими показниками в розрахунку на рік.
   Директору клубного закладу не може бути встановлено 11 тарифний розряд. Як бачимо, в Схемі тарифних розрядів найнижчий тарифний розряд, який може бути встановлено керівнику закладу – це 12 т.р. (11 т.р. нема)
   Правда в примітці 4 до цієї Схеми тарифних розрядів йдеться, що посадові оклади керівників стаціонарних клубних закладів з обсягом роботи нижче показників IV групи установлюються на 10 відсотків нижче від посадових окладів, передбачених для аналогічних працівників закладів IV групи.
   Тому, якщо сільський клуб за обсягом роботи віднесений нижче показників IV групи, то для керівника такого закладу має бути встановлено 12 т.р., а посадовий оклад відповідно зменшений на 10%. Так, посадовий оклад керівника такого клубного закладу з 01.01.2021 р. буде становити 5094 грн. (5660 : 100 х 90).
   Будь-які критерії або вимоги для встановлення конкретного тарифного розряду директору клубного закладу в рамках однієї конкретної групи наказом № 745 не встановлено. Наприклад, директору закладу IV групи може бути встановлений як 12 так і 13 тарифний розряд.
   Згідно пп. “а” п. 3 Наказу № 745 право установлювати працівникам закладів культури при ОМС конкретні розміри посадових окладів в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, відповідно до затверджених цим наказом схем тарифних розрядів надано керівникам органів місцевого самоврядування.

 28. Подоляюк Ігор :

  Добрий день. Прошу консультації: чи може директор комунального закладу “Центр культури і дозвілля” працювати за сумісництвом інструктором одного з СБК, який є структурним підрозділом цього центру згідно зі статутом? У пункті 4 постанови №245 каб.міну(про роботу за сумісництвом) вказано про керівників державних підприємств, а в нашому випадку це комунальний заклад. Дякую.

  • Admin :

   Якщо ваш заклад є бюджетною організацією, тобто фінансується з бюджету і умови оплати праці працівників закладу передбачені наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745, то він повинен керуватись постановою КМУ від 03.04.1993 р. № 245 та наказом Міністерства праці України від 28.06.1993 р. N 43.

 29. Валентина :

  Підкажіть, будь ласка, цьогоріч робочий день 8 січня був перенесений на 16 січня. Якщо працівник 8 січня був на лікарняному, чи потрібно йому 16 січня ставити робочим днем (як відпрацювання за 8 січня)?

  • Admin :

   Так, 16 січня він повинен вийти на роботу і працювати за зміненим графіком роботи закладу.

 30. Людмила :

  Добрий день. Прошу консультації: чи можна платити за вислугу років до посадового окладу 30% директору Комунального закладу “Центр культури ,мистецтва ,естетичного виховання та спорту “,який був переведений з посади завідувача бібліотекою села (стаж роботи у бібліотеці 25 років ) за результатами конкурсного відбору на умовах контракту .Дякую

  • Admin :

   Виплата доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 р. № 1026 “Питання виплати працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років, допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань”.

   Відповідно до пункту 2 цієї постанови доплата за вислугу років працівникам залежить від стажу роботи на посадах, передбачених Переліком, який затверджено цією постановою.

   Згідно пункту 2 Переліку до стажу роботи, що дає право на встановлення доплати, зараховується, зокрема, час роботи в клубних закладах, парках культури та відпочинку, центрах (будинках) народної творчості, центрах культури та дозвілля, центрах дозвілля України, колишнього СРСР на посадах, зазначених у Переліку.

   Посада завідувача бібліотеки не значиться у даному Переліку, тому стаж роботи на цій посаді не зараховується до стажу, який дає право на виплату доплати за вислугу років директору комунального закладу “Центр культури, мистецтва, естетичного виховання та спорту”.

 31. Олена :

  Підкажіть, будь ласка який тарифний розряд встановити в.о.директора будинку культури, коли в нього немає відповідної освіти та стажу роботи

  • Admin :

   Тарифний розряд за посадою директора клубного закладу залежать не від освітнього рівня керівника або його стажу роботи, а від того, до якої групи за оплатою праці відноситься заклад. Читайте коментарі вище: як встановлюється тарифний розряд директору клубного закладу?.

 32. галина :

  Добрий день. Підкажіть, будь ласка, коли може підніматися тарифний розряд директору СБК та керівнику художньому, на якій підставі і за чиїм рішенням?

  • Admin :

   Що таке СБК? Якщо це сільський будинок культури, який підпорядковується сільській громаді, то право встановлювати тарифний розряд, а відповідно і посадовий оклад директору закладу надано голові громади, а керівнику художньому – директору СБК. Підвищення тарифного розряду даним категоріям працівників може залежати від декількох чинників, відповідно них і потрібно приймати відповідне рішення. Наприклад, директору будинку культури може бути підвищено тарифний розряд у зв’язку з переведенням клубного закладу де він працює до вищої групи за обсягом культурно-виховної роботи від попередньої групи. Таке переведення клубного закладу до груп за оплатою праці керівних працівників (підтвердження, підвищення або пониження групи) провадиться щорічно за результатами роботи за минулий рік відповідно до статистичної та фінансової звітності закладу. За результатами такої статистичної та фінансової звітності видається наказ голови громади про підвищення групи клубного закладу, а при цьому і про підвищення тарифного розряду керівника СБК.

 33. Марина :

  Будь ласка дайте роз*яснення з питання: я знаю, що директор школи мистецтв не має право працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).Про це йдеться в п.4 постанови КМУ від 03.04.1993 р. N 245 “Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій”. Зараз школа вже не державна власність, а комунальний заклад(чи це не є важливим?). Чи можно віднести до творчої діяльності, якщо директор створила фольклорний колектив, який отримав звання “народний” і буде працювати у вільний від основної роботи час, на 0,5 ставки керівником цього колективу.

  • Admin :

   Якщо ця школа мистецтв є бюджетною організацією і фінансується з бюджету, то при вирішенні питання про роботу її працівників за сумісництвом потрібно керуватись постановою КМУ від 03.04.1993 р. N 245 та наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.1993 р. № 43.
   Вимоги п. 4 постанови № 245 і п. 4 Положення, затвердженого наказом № 43, поширюються на працівників не лише державних підприємств (установ, організацій), але також бюджетних установ (організацій) та комунальних закладів охорони здоров’я, які фінансуються з бюджету (листи Мінпраці від 08.08.2008 р. № 243/06/186-08 і від 16.09.2010 р. № 294/13/116-10, лист Мінсоцполітики від 08.09.2011 р. № 731/13/84-11).

   Визначення терміну “Творча діяльність” міститься в Законі України від 07.10.1997 р. № 554/97-ВР “Про професійних творчих працівників та творчі спілки”.

   Творча діяльність – це індивідуальна чи колективна творчість, результатом якої є створення або інтерпретація творів, що мають культурну цінність.

 34. Ольга Калішук :

  Доброго дня! Працюю художнім керівником міського будинку культури стаж роботи понад 3 роки, 9 гуртків аматорського мистецтва, до якого розряду відноситься посадовий оклад?

  • Admin :

   Тарифні розряди керівників художніх закладів культури передбачені Схемою тарифних розрядів посад (професій) професіоналів, фахівців, керівників інших структурних підрозділів, технічних службовців і робітників культури (таблиця 1 додатку 3 до наказу Міністерства культури і туризму України «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» від 18 жовтня 2005 року № 745). Даною Схемою для керівників художніх передбачений – 8, 9, 10, 11 і 12 тарифний розряд.

   Будь-які критерії або вимоги для встановлення конкретного тарифного розряду керівнику художньому наказом № 745 не встановлено.

   При встановленні йому тарифного розряду може враховуватись його професійна компетентність, досвід роботи, результативність та якість роботи, термін роботи на посаді, рівень освіти та інші дані, які характеризують його професійну діяльність.

   Згідно пп. “а” п. 3 Наказу № 745 право установлювати працівникам закладів культури конкретні розміри посадових окладів в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, відповідно до затверджених цим наказом схем тарифних розрядів надано керівникам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, при яких створені централізовані бухгалтерії, керівникам бюджетних установ, закладів та організацій культури. У даному випадку таким правом наділений керівник вашого будинку культури..

 35. Ольга :

  Доброго вечора! Звертаюсь до вас з таким питанням,чи може одна в таж сама людина в одній організації бути керівником двух народних колективів і які доплати і надбавки йому платяться,друге запитання чи має право директор музичної школи бути керівником народного колективу при будинку культури,третє запитаннч чи може викладач музичноі школи ,який має навантаження в муз.школі на1,2 ст. Працювати на повну ставку керівника народного колективу буд.культури і які доплати йому платяться.

  • Admin :

   1. Чи може одна і таж сама людина в одній організації бути керівником двох народних колективів і які доплати і надбавки йому платяться?

   Умови оплати праці працівників культури передбачені наказом Міністерства культури України від 18.10.2005 р. № 745.

   Тарифні розряди керівників колективів за видами мистецтва і народної творчості, у тому числі які мають звання “народний”, передбачені в Таблиці 1 додатку 3 до наказу № 745.

   Відповідно примітки 1 Таблиці 1 додатку 3 до наказу № 745 посадові оклади режисерів, балетмейстерів, хормейстерів, диригентів, керівників студій за видами мистецтв і народної творчості, самодіяльних колективів, які мають звання “народний”, “зразковий”, лауреатів міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів підвищуються на 10 відсотків.

   Згідно постанови КМУ від 9 грудня 2015 р. № 1026 працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів за переліком посад згідно з додатком виплачується доплата за вислугу років залежно від стажу роботи на посадах, передбачених зазначеним Переліком, у такому розмірі:
   – 10 відсотків посадового окладу – за наявності стажу роботи понад три роки;
   – 20 відсотків посадового окладу – за наявності стажу роботи понад 10 років;
   – 30 відсотків посадового окладу – за наявності стажу роботи понад 20 років.

   Відповідно примітки 2 Таблиці 1 додатку 3 до наказу № 745 оплата праці керівників гуртків, студій і колективів за видами мистецтва і народної творчості, у тому числі які мають звання “народний”, “зразковий”, лауреатів міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів, лекторів (екскурсоводів), акомпаніаторів, концертмейстерів може провадитись як за посадовими окладами, так і за погодинними ставками. Посадові оклади акомпаніаторам, концертмейстерам, лекторам (екскурсоводам) установлюються за 4 години роботи в день, керівникам гуртків, студій та колективів за видами мистецтва і народної творчості – за 3 години роботи в день.

   Пунктом 2.1. Положення про народний (зразковий) аматорський колектив (студію) закладів культури системи Міністерства культури України, затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України від 23.06.1999 р. N 415, передбачено, що безпосереднє керівництво народним (зразковим) аматорським колективом здійснює штатний працівник цього колективу (режисер, керівник художній, хормейстер, диригент, балетмейстер, керівник студії (з видів мистецтв), керівник колективу), що призначається на посаду і звільняється відповідно до чинного законодавства України.

   Відповідно до підпункту пункту 3 пункту 2 наказу № 745 працівникам можуть установлюватись надбавки у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки):
   – за високі досягнення у праці;
   – за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);
   – за складність, напруженість у роботі.

   Відповідно до підпункту пункту 4 пункту 2 наказу № 745 працівникам можуть установлюватись доплати у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (тарифної ставки):
   – за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників;
   – за суміщення професій (посад);
   – за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт.

   Зазначені види доплат не встановлюються керівникам бюджетних установ, закладів та організацій культури, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів цих установ, закладів та організацій, їх заступникам.

   Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 р. № 245 “Про роботу за сумісництвом працівник державних підприємств, установ і організацій” робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору.

   На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час.

   Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

   Оплата праці сумісників провадиться за фактично виконану роботу.

   З врахуванням вищезазначених положень, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день, а також, що посадові оклади керівникам гуртків, студій та колективів за видами мистецтва і народної творчості встановлюються за 3 години роботи в день, то він може працювати на повну ставку за суміщенням ще на одній посаді керівника колективу, але за умови, що в другому народному (зразковому) аматорському колективі, де він буде працювати за сумісництвом, будуть відсутні інші штатні працівники цього колективу (режисер, керівник художній, хормейстер, диригент, балетмейстер, керівник колективу), на яких покладається функція керівника такого колективу. Дивіться п. 2.1 наказу Міністерства культури і мистецтв України від 23.06.1999 р. N 415.

   2. Чи має право директор музичної школи бути керівником народного колективу при будинку культури?

   Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 р. № 245 установлено, що не мають права працювати за сумісництвом керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).

   Робота директор музичної школи в якості керівника народного колективу при будинку культури не є науковою, викладацькою, медичною або творчою діяльністю, тому йому заборонено працювати на такій посаді.

   3. Чи може викладач музичної школи, який має навантаження в музичній школі на 1,2 ставки працювати на повну ставку керівника народного колективу будинку культури і які доплати йому платяться.

   З врахуванням вищезазначених положень, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день, а також, що посадові оклади керівникам гуртків, студій та колективів за видами мистецтва і народної творчості встановлюються за 3 години роботи в день, то він може працювати на повну ставку за суміщенням в будинку культури.

   На цій роботі йому будуть виплачувати підвищення, надбавки і доплати, перелічені у пункті 1, за умови набуття ним таких прав.

 36. Марина :

  Доброго дня,я працюю директором сільського будинку культури, на сьрнодні маємо 4 групу по оплаті праці.Але за кількістю клубних формувань та об’єктів дозвілля ми преткндуємо на 1 або 2 групу. Чи можете надати таку інформацію, яка буде моя заробітня платня при стажі на даній посаді 6 років? Дякую.

 37. Оксана :

  Доброго дня. Я працюю художнiм керiвником у сiльському будинку культуры на 0,5 ставки. Маю вiдповiдну освiту вищу, стаж роботи 30 рокiв. Скiльки я повина отримувати коштiв.

 38. Оксана :

  А за стаж сума входить в доплату до заробiтноi плати, чи як?

  • Admin :

   Статтею 31 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, то роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати (з 01.01.2021 р. – 6000 грн.), яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

   При цьому слід враховувати, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

   Надбавка за вислугу років включається до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

 39. Марина :

  Добрий день, підкажіть, будь ласка, яка тривалість робочого часу на тиждень художнього керівника (40 чи 18) та акомпаніатора (24 чи 20) центру культури та дозвілля?

  • Admin :

   Режим роботи закладів культури визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку. Як правило, для працівників закладів культури (в тому числі і для керівника художнього центру культури та дозвілля) встановлюється 40-годинний робочий тиждень.

   Для деякої категорії працівників закладів культури установлено скорочену тривалість робочого часу.

   Так, відповідно примітки 2 Таблиці 1 додатку 3 до наказу № 745 “Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки” посадові оклади акомпаніаторам, концертмейстерам, лекторам (екскурсоводам) установлюються за 4 години роботи в день, (із розрахунку 24 годин на тиждень), керівникам гуртків, студій та колективів за видами мистецтва і народної творчості – за 3 години роботи в день (із розрахунку 18 годин на тиждень). Для цих працівників установлюється помісячний підсумований облік робочого часу.

   Оплата праці керівників гуртків, студій і колективів за видами мистецтва і народної творчості, у тому числі які мають звання “народний”, “зразковий”, лауреатів міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів, лекторів (екскурсоводів), акомпаніаторів, концертмейстерів може провадитись як за посадовими окладами, так і за погодинними ставками.

   Годинна ставка визначається шляхом ділення місячного посадового окладу на норму робочих годин у місяці (72 години).

 40. Яна :

  Добрий день.Така ситуація: сільський клуб перейменували в ЦКіД, чи має значення, як називається керівник “Завідуючий” чи “Директор” і чи не впливає це на розмір оклада

  • Admin :

   Відповідно до підрозділу 6 розділу 3 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 81 “Культура та мистецтво”, затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України від 14.04.2000 р. N 168, для керівника клубного закладу правильними будуть назви посад: “Директор клубного закладу” або “Завідувач клубного закладу”.

   Відповідно до підрозділу 8 розділу 3 Довідника для керівника Центру культури і дозвілля правильною буде назва посади: “Директор центру культури і дозвілля”.

 41. Яна :

  Щиро дякую.

 42. Олесь :

  Доброго дня. Скажіть будь ласка ,чи може завідувач клубу бути без освіти?

  • Admin :

   Кваліфікаційні вимоги щодо завідувача (директора) клубного закладу містяться в підрозділі 6 розділу 3 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 81 “Культура та мистецтво”, затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України від 14.04.2000 р. N 168. Вони такі: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр); післядипломна освіта в галузі управління; стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня: для спеціаліста не менше 2 років, бакалавра – не менше 3 років (у сільській місцевості – без вимог до стажу роботи).

 43. Олена :

  Доброго дня. Як встановлюються графіки роботи клубних закладів у сільській місцевості? Чи можуть встановлювати графік 6-ти денний з вихідним у понеділок?

  • Admin :

   Наберіть у гуглі “графіки роботи клубних закладів у сільській місцевості” і буде вам щастя.

 44. Валентина :

  Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи можна надати відпустку сезонному кочегару, який працює за строковим трудовим договором і не відпрацював на момент відпустки 6 місяців?

  • Admin :

   Так, можна надати, але не повної тривалості, а пропорційно відпрацьованому періоду.

   Згідно частини п’ятої та шостої статті 10 Закону України “Про відпустки”:
   – право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.
   – у разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, за винятком випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті.

 45. Тетяна :

  Доброго дня.
  Зовнішній сумісник працює акомпаніатором в будинку культури.
  Зарплату платити з 0.5 ставки чи зі ставки?

  • Admin :

   Відповідно до Примірних штатних нормативів клубних закладів, центрів народної творчості, парків культури та відпочинку та інших культурно-освітніх центрів і установ державної та комунальної форми власності сфери культури, затверджених наказом Міністерства культури України від 20.09.2011 р. N 767/0/16-11, посада акомпаніатора вводиться до штатного розпису клубного закладу для музичного супроводу занять творчих колективів (музичних, вокально-хореографічних, циркових, театральних, хореографічних, фольклорних тощо) в такій кількості, щоб фонд оплати праці не перевищував 75% фонду передбаченого на оплату праці керівників гуртків, секцій, студій, інших форм гурткової роботи.

   Для деякої категорії працівників закладів культури установлено скорочену тривалість робочого часу.

   Так, відповідно до примітки 2 Таблиці 1 додатку 3 до наказу Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745 “Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки” посадові оклади, зокрема акомпаніаторам установлюються за 4 години роботи в день, (із розрахунку 24 годин на тиждень).

   Згідно постанови КМУ від 03.04.1993 р. № 245 “Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій” робітники, спеціалісти і службовці державних і комунальних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору.

   На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час.

   Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

   Оплата праці сумісників провадиться за фактично виконану роботу.

   З врахуванням вищезазначених положень, що штатним розписом клубного закладу передбачена 1,0 ставка акомпаніатора, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день, а також, що посадові оклади акомпаніаторам встановлюються за 4 години роботи в день, то працівник крім основної посади може також працювати на повну ставку за суміщенням на посаді акомпаніатора.
   ——————–
   Якщо вас задовольнила наша відповідь, то просимо переглянути 1 – 2 рекламні ролики на нашому сайті.

 46. Тетяна :

  Доброго дня! Працюємо в сільському клубі. Група по оплаті праці 4. Завідувач має 13 розряд, художній керівник – 9. Готуємося до атестації. Чи можливе підняття розряду художньому керівнику?

  • Admin :

   Тарифні розряди керівників художніх закладів культури передбачені Схемою тарифних розрядів посад (професій) професіоналів, фахівців, керівників інших структурних підрозділів, технічних службовців і робітників культури (таблиця 1 додатку 3 до наказу Міністерства культури і туризму України «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» від 18 жовтня 2005 року № 745). Даною Схемою для керівників художніх передбачений – 8, 9, 10, 11 і 12 тарифний розряд.
   Будь-які критерії або вимоги для встановлення конкретного тарифного розряду керівнику художньому наказом № 745 не встановлено.
   При встановленні йому тарифного розряду може враховуватись його професійна компетентність, досвід роботи, результативність та якість роботи, термін роботи на посаді, рівень освіти та інші дані, які характеризують його професійну діяльність.
   Згідно пп. “а” п. 3 Наказу № 745 право установлювати працівникам закладів культури конкретні розміри посадових окладів в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, відповідно до затверджених цим наказом схем тарифних розрядів надано керівникам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, при яких створені централізовані бухгалтерії, керівникам бюджетних установ, закладів та організацій культури.

 47. Вікторія :

  Доброго дня,скажіть,будь ласка,якщо у сільському Будинку Культури є Нарадний вокальний ансамбль,чи мають солісти якісь виплати?

  • Admin :

   Порядок утворення та функціонування народних (аматорських) колективів передбачений Положенням про народний (зразковий) аматорський колектив (студію) закладів культури системи Міністерства культури України, затвердженим наказом Міністерства культури і мистецтв України від 23.06.1999 р. N 415 (далі – Положення).

   Відповідно до цього Положення, якщо учасник народного вокального ансамблю є штатним працівником цього колективу ( що призначається на посаду і звільняється відповідно до чинного законодавства України), то йому виплачується заробітна плата. Це слідує із пункту 2.2 Положення, в якому йдеться, що штатні працівники колективу утримуються за рахунок бюджетних асигнувань закладів культури Міністерства культури, усі інші – за рахунок спецкоштів. Посадові оклади встановлюються відповідно до чинного законодавства України.

   Перелік штатних працівників народних (аматорських) колективів, які фінансуються з бюджету визначений в додатку 5 до Положення № 415.

   Згідно цього Переліку у вокальному ансамблі штатними працівниками є керівник вокального ансамблю або хормейстер.

   Всі інші учасники вокальному ансамблі, відповідно, є нештатними працівниками колективу. Утримання їх, тобто виплата їм заробітної плати, передбачені за рахунок спеціальних коштів, які утворюються від проведення платних заходів, надходжень за надані послуги, добровільних (спонсорських) внесків, реклами та іншої діяльності.

   Кошторис доходів і видатків народного (зразкового) аматорського колективу затверджується в установленому порядку.

   Порядок організації платних концертів, вистав, виставок тощо (у тому числі і в гастрольних поїздках) регулюється у відповідності до чинного законодавства України.

 48. Доброго дня!
  Якщо для завідувача філіалу клубного закладу встановлено вилку тарифних розрядів 12-13, чи можуть всіх понизити на 12 розряд, якщо минулого року вони були на 13 розряді
  Дякую

  • Admin :

   Пониження тарифного розряду для керівника клубного закладу можливе тільки за наслідками роботи клубного закладу за минулий рік у випадку пониження групи клубного закладу. Тобто, якщо за минулий рік був знижений встановлений для закладу обсяг культурно-виховної роботи в порівнянні з плановим. Наприклад, в 2020 році клубний заклад за обсягом роботи відносився до III групи (13-14 т.р.), а в 2021 році цей заклад із-за зниження обсягу культурно-виховної роботи віднесено до IV групи (12-13 т.р.).

   Якщо не було в цьому році пониження групи клубного закладу за наслідками його роботи в порівнянні з минулим роком, тобто, клубний заклад як в минулому, так і в цьому році відноситься до IV групи (12-13 т.р.), то у такому випадку понижувати тарифний розряд для керівника клубного закладу з 13 до 12 буде порушенням Кодексу законів про працю в Україні.

   Суть обсягу культурно-виховної роботи заключається в кількості постійно діючих протягом року клубних угрупувань і кількості об’єктів дозвілля, які установлюються для вказаних закладів рішенням відповідного органу управління за кожною з чотирьох груп закладів окремо.

 49. Тарифні розряди за посадою директора клубного закладу залежать від того, до якої групи відноситься заклад, а не від освітнього рівня керівника, на підставі чого? адже всіх прирівняли і людина з вищою освітою і стажом роботи отримує зарплату тепер на рівні з іншими некваліфікованими працівниками

 50. Валентина :

  Доброго вечора!!! Скажіть, будь ласка, чи можна виплачувати матеріальну допомогу на оздоровлення до відпустки працівнику, який пропрацював менше року (7 місяців) і звільняється?

  • Admin :

   Якщо при звільненні працівника йому надається відпустка пропорційно відпрацьованому періоду, то можна виплачувати, незалежно від стажу роботи, але вона (МД) нараховується і виплачується разом з відпускними. Якщо при звільненні виплачується компенсація за відпустку, то не можна.

 51. Ірен :

  Доброго дня!
  Хотілося б дізнатися встановлену ставку та тарифний розряд художнього керівника базовового будинку культури з повною освітою культурного спрямування зі стажем роботи 10 років.
  Чи більша вона ніж методиста?

  • Admin :

   Тарифні розряди керівників художніх та методистів закладів культури передбачені Схемою тарифних розрядів посад (професій) професіоналів, фахівців, керівників інших структурних підрозділів, технічних службовців і робітників культури (таблиця 1 додатку 3 до наказу Міністерства культури і туризму України «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» від 18 жовтня 2005 року № 745). Даною Схемою для керівників художніх передбачені 8, 9, 10, 11, 12 тарифний розряд.

   Будь-які критерії або вимоги для встановлення конкретного тарифного розряду керівнику художньому наказом № 745 не встановлено.
   При встановленні йому тарифного розряду може враховуватись його професійна компетентність, досвід роботи, результативність та якість роботи, термін роботи на посаді, рівень освіти та інші дані, які характеризують його професійну діяльність.

   Для методистів закладів культури цією Схемою тарифних розрядів передбачені наступні тарифні розряди:
   – для провідного методиста – 9, 10, 11, 12 т.р.;
   – для методиста I категорії – 8, 9, 10, 11 т.р.;
   – для методиста II категорії – 8, 9, 10 т.р.;
   – для методиста без категорії – 8, 9 т.р.

   Згідно пп. “а” п. 3 Наказу № 745 право установлювати працівникам закладів культури конкретні розміри посадових окладів в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, відповідно до затверджених цим наказом схем тарифних розрядів надано керівникам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, при яких створені централізовані бухгалтерії, керівникам бюджетних установ, закладів та організацій культури. У даному випадку таким правом наділений керівник вашого будинку культури.

   Посадові оклади залежать від присвоєного працівнику тарифного розряду та встановлюються відповідно до Єдиної тарифної сітки, з якою можна ознайомитись за посиланням http://www.zarplata.co.ua/?p=9682
   —————————-
   Якщо вас задовольнила наша відповідь, то просимо переглянути 1 – 2 рекламні ролики на нашому сайті.

 52. людмила :

  В цьому році в селі створено Центр культури та дозвілля. Мене призначено директором з оплатою праці за 12 розрядом. В закладах такого типу ніколи не працювала, бо завжди працювала в школі. Ще працюю за сумісництвом в ліцеї. Проводжу уроки індивідуального навчання з дитиною з особливими освітніми потребами. Яку кількість годин я можу викладати? У мене 9 годин. Чи може бути 12 годин?

  • Admin :

   Так, може бути.

   Умови роботи за сумісництвом працівників передбачені постановою КМУ від 03.04.1993 р. N 245 “Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій” та спільним наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції і Міністерства фінансів України від 28.06.1993 р. № 43 “Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій”.

   Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах іншого трудового договору у вільний від основної роботи час у того ж або в іншого роботодавця.

   Керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).

   Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

   Крім порядку роботи за сумісництвом Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 р. № 43, передбачений Перелік робіт, які не є сумісництвом. Згідно з цим Переліком не є сумісництвом, зокрема педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 годин на рік.

   Таким чином, враховуючи вищезазначене, ви можете за сумісництвом займатись викладацькою діяльністю у вільний від основної роботи час. При цьому загальна тривалість роботи за сумісництвом (у даному випадку за тарифікацією) протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу за основним місцем роботи, тобто 20 годин на тиждень (40 : 2). Крім того можете виконувати педагогічну роботу з погодинною оплатою праці (яка не є сумісництвом) в обсязі не більш як 240 годин на рік.

   Крім вищезазначеного пропонуємо вам ознайомитись з інформацією Профспілки працівників освіти і науки України про оплату індивідуальної роботи вчителя з хворими дітьми за посиланням http://www.zarplata.co.ua/?p=10035
   ——————–
   Якщо вас задовольнила наша відповідь, то просимо переглянути 1 – 2 рекламні ролики на нашому сайті.

 53. Мирослава :

  Чи може при третій групі оплати праці бути 15 розряд?

  • Admin :

   Нічого не зрозуміло з вашого запитання. Якщо вас цікавить, чи може бути встановлено 15 тарифний розряд керівнику клубного закладу, який віднесено до III групи закладів, то не може. III групі клубних закладів відповідають 13 і 14 тарифні розряди.

 54. Валентина :

  Доброго дня! Хочу вас запитати, чи може вчитель загальноосвітньої школи працювати за сумісництвом керівником народного творчого колективу і як його табелювати на даній роботі?

  • Admin :

   Може. Педагогічні працівники мають право виконувати регулярну оплачувану роботу на умовах іншого трудового договору у вільний від основної роботи час. Така робота є роботою за сумісництвом.

   Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 години на день та повний робочий день у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половину місячної норми робочого часу (п. 2 постанови КМУ від 03.04.1993 р. № 245).

   Умови оплати праці працівників народних творчих колективів передбачені наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.05 р. № 745 ” Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки”.

   Відповідно до примітки 2 Таблиці 1 додатку 3 до Наказу № 745 посадові оклади керівникам гуртків, студій та колективів за видами мистецтва і народної творчості встановлюються за три години роботи в день. (18 годин на тиждень).

   • Валентина :

    Відповідно до даної примітки, керівник колективу може працювати за сумісництвом на повний посадовихй оклад, так як тривалість годин його роботи (3 години в день) не перевищує половину місячної норми робочого часу (18 годин на тиждень)? Я правильно зрозуміла?

 55. Оксана :

  Доброго дня! Підскажить будь ласка, які доплати та надбавки виплачуються завідувачу клубу?

  • Admin :

   Наказом Міністерства культури від 18.10.2005 р. № 745 передбачена виплата надбавок та доплат: за високі досягнення у праці; за виконання особливо важливої роботи; за складність, напруженість у роботі; за почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР “народний” та “заслужений”; за знання та використання в роботі іноземної мови; за науковий ступінь “доктор наук” та “кандидат наук”. Постановою КМУ від 9 грудня 2015 р. № 1026 передбачена виплата доплати за вислугу років. Виплата інших доплат і надбавок не передбачена.

 56. Світлана :

  Доброго дня, напишіть, будь ласка, куди звертатись і чим керуватися, коли керівництво ОТГ не виплачує 20 відсотків до заробітної плати за звання Заслужений працівник Культури України? (Стаж роботи у культурі 40 років, і працює на даний час). Дякую!

  • Admin :

   Щоб отримувати таку надбавку ви повинні працювати в закладі культури.

   Встановлення працівникам закладів культури надбавки за почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР: “народний” – у розмірі 40 відсотків, “заслужений” – 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) передбачене підпунктом 3/б пункту 2 наказу Міністерства культури України від 18.10.2005 р. № 745 ” Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки”.

   Надбавки за почесні звання встановлюються працівникам, якщо їх діяльність за профілем збігається з наявним почесним званням. За наявності двох або більше звань надбавки встановлюються за одним (вищим) званням.
   Відповідність почесного звання профілю діяльності працівника на займаній посаді визначається керівником установи, закладу або організації культури.

 57. Світлана :

  Підкажіть, будь ласка, чи може працювати керівник зразкового колективу за сумісництвом керівником художнім на півставки у сільському Будинку культури? Та чи може ставка керівника художного ділитися між працівниками Будинку культури?

  • Admin :

   Порядок роботи сумісників та оплата їхньої праці регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.93 р. N 245 “Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій” та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну України від 28.06.93 р. N 43.

   Цими нормативними документами встановлено, що окрім працівників, яким законодавчими актами заборонено працювати за сумісництвом, не мають права працювати за сумісництвом також керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).

   Керівник колективу, який має звання “зразковий”, до вищенаведених категорій працівників не відноситься, а отже він має право працювати за сумісництвом керівником художнім у сільському закладі культури.

   Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

   Норма робочого часу керівників гуртків, студій та колективів за видами мистецтва і народної творчості – 3 години роботи в день (18 годин на тиждень), керівників художніх – 40 годин на тиждень.

   Якщо посада керівника художнього в закладі є вакантною, то обов’язки за цією посадою можуть виконувати працівники цього закладу на умовах суміщення професій або на умовах внутрішнього сумісництва.

   Відповідно до підпункту 4 пункту 2 наказу Міністерства культури України від 18.10.2005 р. № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» працівникам може встановлюватись доплата за суміщення професій у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (тарифної ставки).

   Суміщення професій – це виконання працівником на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) без звільнення від своєї основної роботи.

   Доплата встановлюється в межах економії фонду заробітної плати. Це значить, що у разі, якщо виконання обов’язків за вакантною посадою у порядку суміщення професій покладено на двох працівників, то кожному з них може бути встановлена доплата до 50% посадового окладу в межах економії за посадовим окладом цієї посади.

   Зазначена доплата не встановлюється керівникам бюджетних установ, закладів та організацій культури, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів цих установ, закладів та організацій, їх заступникам.

   На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації у вільний від основної роботи час за додатковим трудовим договором. Робота за сумісництвом на тому ж підприємстві, в установі, організації є внутрішнім сумісництвом.

   Оплата праці сумісників провадиться за фактично виконану роботу.

   Ставку керівника художнього також можна ділити між працівниками при виконанні роботи за цією посадою на умовах внутрішнього сумісництва.

 58. Наталя :

  Доброго дня, я працюю директором сільського БУДИНКУ культури з стажем роботи 14 років, маю 7 клубних формувань на мінімальній зарплаті, щоб отримати надбавки за вислугу, кількість гуртків, над нормавий графік, складність роботи у вечірній час, керівництво хоче предявити їм такий закон,допоможіть будь ласка, де ці закони знайти

  • Admin :

   У нас на сайті є всі нормативні документи, які передбачають умови оплати праці працівників клубних закладів. З ними можете ознайомитись за посиланням http://www.zarplata.co.ua/?cat=121

 59. Зоряна :

  Доброго дня, підкажіть будь ласка, який має бути тарифний розряд у головного спеціаліста – бухгалтера народного дому. Вища освіта – економічна, робота – заступником начальника відділу бухгалтерського обліку і звітності – 8 років. Мені кажуть – 9, я ж думаю, що 10.

  • Admin :

   Тарифні розряди для бухгалтерів закладів культури визначають за посадами «провідні фахівці» та «фахівці» певної категорії відповідно до таблиці 2 додатку 3 до наказу Міністерства культури України від 18.10.2005 р. № 745.

   10 тарифний розряд встановлюється провідному бухгалтеру, який має повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) і стаж роботи за професією бухгалтера І категорії не менше ніж 2 роки.

   Щодо встановлення тарифного розряду бухгалтеру в закладі культури дивіться статтю на нашому сайті за посиланням http://www.zarplata.co.ua/?p=8920

Написати коментар