Встановлення посадового окладу директору (завідувачу) клубного закладу при органі місцевого самоврядування.

08.02.2019

Встановлення посадового окладу директору (завідувачу) клубного закладу  при ОМС

Умови оплати праці директора (завідувача ) клубного закладу передбачені наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» (далі – Наказ № 745).

Посадовий оклад директору (завідувачу) клубного закладу встановлюється відповідно до Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (додаток 1 до Наказу № 745) і його розмір залежить від встановленого йому тарифного розряду.

Тарифні розряди за посадою директора (завідувача ) клубного закладу передбачені Схемою тарифних розрядів посад керівних працівників клубних закладів (таблиця 5 додатку 2 до Наказу № 745).

Посада Тарифні розряди відповідно до груп закладів
I II III IV
Директор (завідувач) 15-16 14-15 13-14 12-13

В примітці 4 до цієї Схеми тарифних розрядів йдеться, що посадові оклади керівників стаціонарних клубних закладів з обсягом роботи нижче показників IV групи установлюються на 10 відсотків нижче від посадових окладів, передбачених для аналогічних працівників закладів IV групи.

Будь-які критерії або вимоги для встановлення конкретного тарифного розряду директору (завідувачу ) клубного закладу наказом № 745 не встановлено. Наприклад, директору закладу IV групи може бути встановлений як 12 так і 13 тарифний розряд.

Згідно пп. “а” п. 3 Наказу № 745 право установлювати працівникам закладів культури при ОМС конкретні розміри посадових окладів в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, відповідно до затверджених цим наказом схем тарифних розрядів надано керівникам органів місцевого самоврядування.

Тарифні розряди в Схемі (таблиці  5 додатку 2 до Наказу № 745) розподілені відповідно до чотирьох груп клубних закладів.

Визначення клубних закладів за групами здійснюється в залежності від  встановлених для цих груп показників  обсягу культурно-виховної роботи згідно роз’яснень, наведених у додатку 9 до Наказу № 745.

Суть обсягу культурно-виховної роботи  заключається в кількості постійно діючих протягом року клубних угрупувань і кількості об’єктів дозвілля, які установлюються для вказаних закладів рішенням відповідного органу управління за кожною з чотирьох груп закладів окремо.

В примітці 3 до додатку 9 йдеться, що віднесення клубних закладів до груп за оплатою праці керівних працівників (підтвердження, підвищення або пониження групи) провадиться щорічно за результатами роботи за минулий рік відповідно до статистичної та фінансової звітності.

Таке віднесення клубних закладів до груп за оплатою праці проводиться місцевими органами виконавчої влади в залежності від підпорядкування закладів культури або на балансі яких вони перебувають.

Віднесення до груп за оплатою праці новостворених клубних заклади проводиться в залежності від встановлених для них обсягів роботи за плановими показниками в розрахунку на рік.

——————-

Поділитися:

Інші статті:

коментарів 5

 1. Надія сказав:

  Доброго дня. Підкажіть, чи можна директору (завідувачу) клубного закладу та керівнику художньому при сільській раді (ОТГ) встановлювати надбавки, передбачені Наказом № 745 (підпункт 3 пункту 2):
  а) у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки):
  за високі досягнення у праці;
  за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);
  за складність, напруженість у роботі.
  Буду дуже вдячна за відповідь

 2. Ольга сказав:

  Добрий день!
  Підскажіть будь ласка, чи може бути встановлено 16 тарифний розряд директору центру мистецтва, культури та дозвілля ОТГ?

  • Admin сказав:

   Може, якщо заклад (у вашому випадку – центр мистецтва, культури та дозвілля ОТГ) за обсягом роботи відповідає вимогам закладу, який дозволяє віднести його до I – ї групи за оплатою праці.

Написати коментар