Встановлення посадового окладу директору (завідувачу) клубного закладу при органі місцевого самоврядування.

08.02.2019

Встановлення посадового окладу директору (завідувачу) клубного закладу  при ОМС

Умови оплати праці директора (завідувача ) клубного закладу передбачені наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» (далі – Наказ № 745).

Посадовий оклад директору (завідувачу) клубного закладу встановлюється відповідно до Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (додаток 1 до Наказу № 745) і його розмір залежить від встановленого йому тарифного розряду.

Тарифні розряди за посадою директора (завідувача ) клубного закладу передбачені Схемою тарифних розрядів посад керівних працівників клубних закладів (таблиця 5 додатку 2 до Наказу № 745).

Посада Тарифні розряди відповідно до груп закладів
I II III IV
Директор (завідувач) 15-16 14-15 13-14 12-13

В примітці 4 до цієї Схеми тарифних розрядів йдеться, що посадові оклади керівників стаціонарних клубних закладів з обсягом роботи нижче показників IV групи установлюються на 10 відсотків нижче від посадових окладів, передбачених для аналогічних працівників закладів IV групи.

Будь-які критерії або вимоги для встановлення конкретного тарифного розряду директору (завідувачу ) клубного закладу наказом № 745 не встановлено. Наприклад, директору закладу IV групи може бути встановлений як 12 так і 13 тарифний розряд.

Згідно пп. “а” п. 3 Наказу № 745 право установлювати працівникам закладів культури при ОМС конкретні розміри посадових окладів в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, відповідно до затверджених цим наказом схем тарифних розрядів надано керівникам органів місцевого самоврядування.

Тарифні розряди в Схемі (таблиці  5 додатку 2 до Наказу № 745) розподілені відповідно до чотирьох груп клубних закладів.

Визначення клубних закладів за групами здійснюється в залежності від  встановлених для цих груп показників  обсягу культурно-виховної роботи згідно роз’яснень, наведених у додатку 9 до Наказу № 745.

Суть обсягу культурно-виховної роботи  заключається в кількості постійно діючих протягом року клубних угрупувань і кількості об’єктів дозвілля, які установлюються для вказаних закладів рішенням відповідного органу управління за кожною з чотирьох груп закладів окремо.

В примітці 3 до додатку 9 йдеться, що віднесення клубних закладів до груп за оплатою праці керівних працівників (підтвердження, підвищення або пониження групи) провадиться щорічно за результатами роботи за минулий рік відповідно до статистичної та фінансової звітності.

Таке віднесення клубних закладів до груп за оплатою праці проводиться місцевими органами виконавчої влади в залежності від підпорядкування закладів культури або на балансі яких вони перебувають.

Віднесення до груп за оплатою праці новостворених клубних заклади проводиться в залежності від встановлених для них обсягів роботи за плановими показниками в розрахунку на рік.

——————-

Поділитися:

Інші статті:

коментарів 25

 1. Надія сказав:

  Доброго дня. Підкажіть, чи можна директору (завідувачу) клубного закладу та керівнику художньому при сільській раді (ОТГ) встановлювати надбавки, передбачені Наказом № 745 (підпункт 3 пункту 2):
  а) у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки):
  за високі досягнення у праці;
  за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);
  за складність, напруженість у роботі.
  Буду дуже вдячна за відповідь

 2. Ольга сказав:

  Добрий день!
  Підскажіть будь ласка, чи може бути встановлено 16 тарифний розряд директору центру мистецтва, культури та дозвілля ОТГ?

  • Admin сказав:

   Може, якщо заклад (у вашому випадку – центр мистецтва, культури та дозвілля ОТГ) за обсягом роботи відповідає вимогам закладу, який дозволяє віднести його до I – ї групи за оплатою праці.

 3. Ірина сказав:

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи правомірно те, що мені як директору сільського будинку культури (13 розряд за ЄТС)з 10-річним стажем не виплачують ніяких надбавок обумовлюючи це тим, що бухгалтерія не має права платити більше мінімальної зарплати (на руки я отримую 3100)?

  • Admin сказав:

   Ні, це не правильне трактування Закону працівниками вашої бухгалтерії. Навпаки, згідно Кодексу законів про працю України і Закону України “Про оплату праці” розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

   Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. N 1026 “Питання виплати працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років, допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань”, передбачено виплату працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів (згідно з Переліком посад, затвердженим цією постановою) доплати за вислугу років.

   Доплата за вислугу років залежить від стажу роботи на посадах у такому розмірі:
   10 відсотків посадового окладу – за наявності стажу роботи понад три роки;
   20 відсотків посадового окладу – за наявності стажу роботи понад 10 років;
   30 відсотків посадового окладу – за наявності стажу роботи понад 20 років;

   Відповідно до пункту 3 Постанови N 1026 доплата за вислугу років виплачується за рахунок коштів спеціального фонду, коштів, отриманих від господарської діяльності, а також з інших джерел, не заборонених законодавством.

   Ваші нарахування в 2020 році повинні бути наступні:
   – посадовий оклад за 13 тарифним розрядом = 4772,0;
   – надбавка за вислугу років 20% від 4772,0 = 954,4;
   ———————-
   Разом нараховано: (4772,+ 954,4) = 5726,4
   Утримано:
   – податок на доходи фізичних осіб 18% від 5726,4 = 1030,75;
   – військовий збір 1,5% від 5726,4 = 85,90;
   ———————-
   Разом утримано: (1030,75 + 85,90) = 1116,65
   ———————-
   До видачі: (5726,4 – 1116,65) = 4609,75

 4. Елена сказав:

  Доброго дня! Підскажіть може хто знає. Де знайти скільки клубних формувань та об’єктів дозвілля повинно бути на кожну групу з оплати праці. Де не шукала – знайти не вдалося. Мене цікавить конкретний розрахунок. Дякую!!!

  • Admin сказав:

   Нормативними документами такі кількісні показники клубних формувань та об’єктів дозвілля не встановлено. Формули розрахунку – теж. Відповідно до п.1) додатку 9 до постанови КМУ від 18.10.2005 р. № 745 показники кількості постійно діючих протягом року клубних угрупувань та кількості дозвіллєвих об’єктів для клубних закладів визначаються самостійно і установлюються рішенням відповідного органу управління за кожною з чотирьох груп закладів окремо. Зверніть увагу, що в рамках підпорядкування клубних закладів, такі кількісні показники клубних формувань та об’єктів дозвілля можуть бути встановлені наказами Департаментів культури, туризму, національностей та релігій при обласних державних адміністраціях, як, наприклад, в Запоріжській області.

 5. Галина сказав:

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи входить стаж роботи на посаді викладача музичної школи до розрахунку стажу, що дає право на встановлення доплати за вислугу років директору сільського будинку культури? На даний час доплату за вислугу років виплачують лише за стаж роботи у клубній установі.

  • Admin сказав:

   Ні, робота на посаді викладача музичної школи не зараховується до стажу роботи, що дає право на встановлення доплати за вислугу років директору сільського будинку культури.

   Порядок виплати працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років затверджений постановою Кабміну від 9 грудня 2015 р. № 1026. Відповідно до пункту 2 цього Порядку до стажу роботи, що дає право на встановлення доплати за вислугу років, зараховується час роботи на посадах, зазначених у Переліку, затвердженого цією ж постановою. Зокрема це посади:
   – директор (завідувач) клубного закладу, парку культури та відпочинку, центру (будинку) народної творчості, центру культури та дозвілля, іншого культурно-освітнього центру, його заступники; завідувач філіалу (центру), атракціону, театру (літнього), його заступники; начальник (завідувач) відділу (сектору) з основних видів діяльності*, його заступники.
   – головний режисер, балетмейстер, художник, хормейстер, диригент; керівник художній, диригент, хормейстер, балетмейстер, режисер, режисер-постановник.
   – керівник студії, творчого колективу (за видами мистецтва та народної творчості), музичної частини дискотеки, гуртка, самодіяльного об’єднання, клубу за інтересами, творчої майстерні (лабораторії), методичної служби; методист, акомпаніатор, концертмейстер, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, художник усіх категорій.

 6. Оксана сказав:

  Доброго дня, під час карантину, скільки відсотків зняли віл заробітної плати?

 7. Оксана сказав:

  Доброго дня, правомірно теж, що мені директору сільського будинку культури не платять за тарифікацію заробітну плату, а як за мінімальну заробітну плату. Працюю на0, 75 ставки маю більше стажу 10 років тарифікацію 12( отримую 2900 ) під час карантину 1600. Дякую за відповідь

  • Admin сказав:

   Щодо доплати до мінімальної заробітної плати, то все залежить від того, чи виплачують вам надбавку за вислугу років, а чи ні. На сьогодні діє положення, що надбавку за вислугу років виплачується за рахунок спеціального фонду закладу. Спеціальний фонд закладу утворюється за рахунок надходжень до нього коштів, від платних послуг. Якщо у вас відсутній такий спец. Фонд і у зв’язку з цим вам не платять надбавку за вислугу років, то ваш посадовий оклад за 12 тарифним розрядом на 0,75 ставки буде складати менше мінімальної заробітної плати, тому вам і виплачують доплату до мінімальної заробітної плати. (4456 х 75% = 3342 менше ніж 4723 х 75% = 3542,25). Ваша зарплата складає:
   – посадовий оклад на 0,75% – 3342,0 грн.;
   – доплата до мінімальної заробітної плати (3542,25 – 3342,0) – 200,25 грн.
   —————————————————————-
   Разом нараховано: (3342,0 + 200,25) – 3542,25 грн.
   Утриман:
   – податок на доходи ФО 18% від 3542,25 – 637,61 грн.
   – військовий збір 1,5 % від 3542,25 – 53,13 грн.
   —————————————————————-
   Разом утримано: (637,61 + 53,13) – 690,74 грн.
   —————————————————–
   До видачі: (3542,25 – 690,74) – 2851,51 грн.

   Відповідно до частини першої ст. 113 КЗпПУ час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, його заробітна плата оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

   Ваша зарплата під час карантину повинна бути:
   – посадовий оклад на 0,75% (3342,0 : 3 х 2) – 2228 грн.;
   Утримано:
   – податок на доходи ФО 18% від 2228 – 401,04 грн.
   – військовий збір 1,5 % від 2228 – 33,42 грн.
   —————————————————————-
   Разом утримано: (401.04 + 33,42) – 434,46 грн.
   —————————————————–
   До видачі: (2228.0 – 434.46) – 1793,54 грн.
   Доплата до мінімальної зарплати при простої не здійснюється.

   Такий розрахунок зроблено за умови, що ваш посадовий оклад тарифікується за 12 тарифним розрядом. Якщо обсяг роботи вашого клубного закладу нижче показників IV групи, тоді ваш посадовий оклад потрібно зменшити на 10 відсотків. Це передбачено в примітці 4 до Схеми тарифних розрядів посад керівних працівників клубних закладів (таблиця 5 додатку 2 до Наказу № 745).

 8. Оксана сказав:

  Дякую!!

 9. Оксаеа сказав:

  Доброго дня. Мають право вирахувати із заробітної.плати 10% за наказом 18.10.05 # 745. Якщо я і так працюю на 0,75?

  • Admin сказав:

   Це не відрахування 10% із зарплати. За таким правилом встановлюється посадовий оклад на 1,0 ставку. А вже від того, скільки ви працюєте в місяць (у вашому випадку 0,75 замість 1,0 ставки, або 6 годин замість 8 годин в день) вам встановлюється посадовий оклад від цієї ставки.

 10. Оксана сказав:

  Але мені вираховують чомусь 10% від зарплати за цим законом☝️. Чому, я не розумію?

 11. Оксана сказав:

  Мені нараховуються зараховують.плала 0,75 и ще вираховують 10 % за наказом # 745. Чому?

  • Admin сказав:

   Посадовий оклад завідувача клубного закладу, прийнятого на роботу на 0,75 ставки у вашому випадку в 2020 році повинен складати 3007,8 грн.
   Розрахунок:
   1. За 12 тарифним розрядом – 4456 грн.;
   2. 10% від 4456 – 445,6 грн.;
   3. Посадовий оклад на 1,0 ставку (4456 – 445,6) – 4010,4 грн.;
   4 Посадовий оклад на 0,75 ставки (4010,4 х 0,75) – 3007,8 грн.

 12. Ольга сказав:

  Під час простою доплати до мінімальної заробітної плати не проводиться.

 13. Наталя сказав:

  Доброго дня! Пікажіть, будь ласка, як визначають, на підставі який документів, керівником закладу культури клубного типу буде Директор чи Завідуючий.

  • Admin сказав:

   У цьому випадку треба керуватись Національним класифікатором України «Класифікатор професій ДК 003:2010»

 14. Юлія сказав:

  Доброго дня, чи діє зараз доплата керівникам народних та зразкових колективів клубних закладів у розмірі 10%?

  • Admin сказав:

   Так, діє. Тільки це не доплата, а підвищення посадового окладу. В примітці 1 до Схеми тарифних розрядів посад (професій) професіоналів, фахівців, керівників інших структурних підрозділів, технічних службовців і робітників культури (додаток 3 до наказу Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745) йдеться: “Посадові оклади режисерів, балетмейстерів, хормейстерів, диригентів, керівників студій за видами мистецтв і народної творчості, самодіяльних колективів, які мають звання “народний”, “зразковий”, лауреатів міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів підвищуються на 10 відсотків”.

Написати коментар