Роз’яснення щодо грошової компенсації за невикористану соціальну відпустку.

19.12.2018

Щодо грошової компенсації за невикористану соціальну відпустку

Джерело інформації: Управління Держпраці у Полтавській області

Автор: Головний державний інспектор управління Яна Ягодовська.

Підставою для надання відпусток є укладений трудовий договір, що спричинює взаємні права і зобов’язання сторін. Це загальне правило, закріплене ст.2 Закону України “Про відпустки” (далі – Закон), яке поширюється на всі види відпусток, передбачених законодавством про працю (щорічні, соціальні, навчальні тощо).

Читати також: Чи може працівник отримати компенсацію за соціальну відпустку на дітей?

Статтею 19 Закону перелічено підстави та умови надання саме додаткової соціальної відпустки. Для отримання такої відпустки жінці недостатньо мати двох дітей віком до 15 років, бути одинокою матір’ю тощо, вона повинна при цьому ще й працювати. Визначальним є не факт перебування в трудових відносинах, а виконання своїх трудових обов’язків.

Крім того, соціальна відпустка є компенсацією за період роботи працівника, які поєднують сімейні і трудові обов’язки, що має на меті надання днів безперервного відпочинку для виховання дітей та догляду за ними. Тому працівник не набуває права на таку соціальну відпустку за період перебування в інших соціальних відпустках (у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами чи для догляду за дитиною). Право на неї він матиме після фактичного виходу на роботу.

Листопад 27, 2018 р.


Питання: Я мати, яка має двох дітей, друга дитина народилась 18.12.2017 р. Чи маю я право на соціальну відпустку за 2017 рік, як мати і, що виховує двох дітей, а точніше – компенсацію за цю відпустку при звільненні?

Відповідь: Ні, не маєте. Тому, що після народження дитини в 2017 році ви перебували у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і не відпрацювали в цьому році хоча б один день, щоб набути право на цю відпустку за 2017 рік.

Згідно зі ст. 24 Закону України «Про відпустки» у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи.

Чинним законодавством не визначено строку давності, після якого працівник втрачає право на додаткові соціальні відпустки. Якщо він з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку за попередній рік чи за кілька попередніх років, він має право використати її, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні цієї відпустки.

Статтею 19 Закону перелічено підстави та умови надання саме додаткової соціальної відпустки. Для отримання такої відпустки жінці недостатньо мати двох дітей віком до 15 років, бути одинокою матір’ю тощо, вона повинна при цьому ще й працювати. Визначальним є не факт перебування в трудових відносинах, а виконання своїх трудових обов’язків.

Крім того, соціальна відпустка є компенсацією за період роботи працівника, які поєднують сімейні і трудові обов’язки, що має на меті надання днів безперервного відпочинку для виховання дітей та догляду за ними. Тому працівник не набуває права на таку соціальну відпустку за період перебування в інших соціальних відпустках (у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами чи для догляду за дитиною). Право на неї він матиме після фактичного виходу на роботу.

————-

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар