N 2599/0/101-17 від 19.10.2017 р. “Про використання розширених назв посад”

18.12.2018

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 19.10.2017 р. N 2599/0/101-17

Про використання розширених назв посад

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув <…> звернення <…> і в межах компетенції повідомляє.

Найменування посад (професій) працівників визначаються відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010 “Класифікатор професій”, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. N 327 (зі змінами) (далі – Класифікатор професій).

У Класифікаторі професій містяться дві різні назви посад “Начальник відділу” (код 1229.3) та “Державний реєстратор” (код 1229.3), які належать до професійного угрупування “Керівні працівники апарату місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування”.

Відповідно до положень Класифікатора професій не передбачено утворення розширених назв посад (об’єднання двох назв посад) через дефіс або з наведенням уточнень у дужках, крім тих, що передбачено у Класифікаторі професій.

Водночас зазначаємо, що подвійні назви посад, передбачені у Класифікаторі професій, поєднують в одній назві роботи дві (три) інших за умови їхньої подібності, суміжності та/або приналежності, як правило, до одного розділу Класифікатора професій, наприклад, заступник директора департаменту – начальник відділу (код 1229.1), заступник начальника управління – начальник відділу (код 1229.1), інженер-конструктор (код 2149.2), лікар-вірусолог (код 2225.2), провізор-аналітик (код 2224.2) тощо. У цьому випадку кодування подвійних назв посад здійснюється за першою складовою.

При застосуванні подвійної назви посади керівника структурного підрозділу через первинну складову назви визначається рівень та функції управління у структурі відповідної установи, а через другу – профільні (деталізовані) та спеціалізовані функції, пов’язані з діяльністю окремого структурного підрозділу.

Якщо працівник займає посаду, що має подвійну назву, посадовий оклад визначається за першою назвою.

Читати також: Відповіді на запитання: – як заповнювати таблиці оновленого звіту з ЄСВ за формою № Д4?

Одночасно зазначаємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони мають інформаційний, роз’яснювальний та рекомендаційний характер і не повинні встановлювати нових правових норм.

Заступник директора Департаменту – начальний відділу оплати праці у бюджетній сфері    А. Литвин

———————–

Інші статті:

Написати коментар