Розміри єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в 2019 році.

14.12.2018

Розміри нарахування ЄСВ в структурі установ
органів місцевого самоврядування

Дякуємо за перегляд реклами.

Розміри єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначені Законом України від 08.07. 2010 р. N 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон N 2464-VI).

Розміри єдиного внеску також містяться в Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. N 449 у редакції наказу МФУ від 28.03.2016 р. N 393.

1. В 2019 році нарахування єдиного внеску для платників, зокрема – установ і організацій органів місцевого самоврядування, встановлено у розмірі 22 відсотків до визначеної статтею 7 Закону N 2464-VI бази нарахування єдиного внеску, а саме:
• до суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату (у тому числі і доплату до МЗП), інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”;
• до суми винагороди фізичним особам (в т. ч. – працівникам – інвалідам) за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами у юридичних осіб, які є одночасно їх основним місцем роботи;
• до суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Читати також: Види виплат заробітної плати, до яких застосовуються правила оподаткування ПДФО, військовим збором, а також нарахування і утримання ЄСВ.

У разі якщо у цих випадках база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску за умови перебування у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску у розмірі 22 відсотків застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру пропорційно нарахованій сумі доходу.

Це також стосується працівників, яким надано відпустки без збереження заробітної плати відповідно до пункту 18 частини першої статті 25 Закону України “Про відпустки”.

2. В 2019 році нарахування єдиного внеску для платників, зокрема – установ і організацій органів місцевого самоврядування, в яких працюють інваліди, встановлено у розмірі 8,41 відсотка до визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону N 2464-VI бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів, а саме:
• суми нарахованої заробітної плати такому працівнику – інваліду за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до закону України «Про оплату праці»;
• суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для працюючих інвалідів.

Перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170.

Читати також: Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в 2019 році.

Не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану.

Читати також: Лист ДФСУ від 19.10.2015 р. N 22011/6/99-99-17-03-03-15 “Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором і нарахування та утримання єдиного внеску з сум середнього заробітку працівника, призваного на військову службу”

Єдиний внесок нараховується на суми, не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов’язкових платежів, що відповідно до закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат на інші цілі за дорученням отримувача.

Єдиний внесок нараховується на базу нарахування єдиного внеску, але з 01.01.2016 р. не утримується з неї.

————–

Інші статті:

Написати коментар