№ 70/13/84-09 від 26.01.2009 р. “Щодо обчислення середньої заробітної плати для виплати матеріальної допомоги та оплати відрядження”

20.01.2014

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
№ 70/13/84-09 від 26.01.2009 р.
Щодо обчислення середньої заробітної плати для виплати матеріальної допомоги та оплати відрядження

Обчислення середньої заробітної плати для нарахування матеріальної допомоги та оплати днів відрядження здійснюється відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 № 100 (зі змінами, далі — Порядок).

Згідно з пунктом 2 Порядку в усіх випадках збереження середньої заробітної плати (крім оплати часу відпусток) середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи із виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.

Виплати, які включаються при обчисленні середньої заробітної плати в цих випадках, передбачені п. 3 Порядку. Це — основна заробітна плата: доплати, надбавки, премії, які мають постійний характер тощо.

Премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату.

Пунктом 4 Порядку визначено, що при обчисленні середньої заробітної плати за останні два місяці не враховуються виплати за час, протягом якого зберігається середній заробіток працівника (зокрема, за час відрядження) та допомога в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Отже, при обчисленні середньої заробітної плати за два календарні місяці не враховуються суми збереженого середнього заробітку та період (робочі дні), протягом яких вони зберігаються.

Начальник відділу                                                                  Н. Синько

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар