Коли не надається допомога по тимчасовій непрацездатності за час перебування працівника у відпустці?

02.11.2018

Коли не надається допомога по тимчасовій непрацездатності
за час перебування працівника у відпустці

Відповідно до вимог частини шостої статті 22 Закону України від 23.09.1999 р. № 1105-XIV “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, по догляду за хворим членом сім’ї та в разі захворювання матері або іншої особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, не надається, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням або творчій відпустці.

Крім цього, згідно частини шостої статті 23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

Також допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованих осіб у додатковій відпустці із збереженням заробітної плати, яка надається строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік особам, віднесених до 1 і 2 категорії потерпілих внаслідок катастрофи, для яких така відпустка передбачена пунктом 22 статті 20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а також яка надається строком 14 календарних днів на рік окремим категоріям ветеранів війни, яка передбачена для них пунктом 12 статті 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Такі відпустки не належить до щорічних відпусток, а є пільгою, гарантованою державою окремим категоріям осіб. На них  не поширюються норми, передбачені для щорічних відпусток, у тому числі щодо поділу на частини, перенесення на інший період, виплати грошової компенсації при їх невикористанні під час звільнення працівників з роботи.

Перенесення або продовження відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівників в цілях надання їм допомоги по тимчасовій непрацездатності передбачено виключно для щорічних відпусток (крім додаткових відпусток працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи).

Відповідно до пункту 1 статті 4 Закону України “Про відпустки” установлюються такі види щорічних відпусток:
– основна відпустка;
– додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці;
– додаткова відпустка за особливий характер праці;
– інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

—————-

Поділитися:

Написати коментар