Нараховування допомоги по вагітності та пологах на роботі за сумісництвом.

12.10.2018

Нараховування допомоги по вагітності та пологах
на роботі за сумісництвом

Чи нараховується на роботі за сумісництвом допомога по вагітності та пологах у розмірі, визначеному із розрахунку мінімальної заробітної плати?

В 2015 році Мінсоцполітики роз’яснило, що частина друга статті 26 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105) щодо гарантованого розміру допомоги по вагітності та пологах із розрахунку не нижче мінімальної заробітної плати застосовується тільки за основним місцем роботи.

В жовтні 2017 року після внесення змін до  Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464)  та до Закону № 1105  Фонд соціального страхування роз’яснив, що порядок нарахування допомоги по вагітності та пологах  є однаковим для всіх страхових випадків. Це стало приводом для виникнення сумнівів щодо правильності нараховується допомога по вагітності та пологах на роботі за сумісництвом.

Читати також: Про розрахунок допомоги по вагітності та пологах і допомоги по тимчасовій непрацездатності сумісникам.

Однак 25 вересня 2018 року Фонд соціального страхування України у себе на сайті оприлюднив “Роз’яснення щодо заповнення заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення” в якому наголосив, що сума допомоги по вагітності та пологах саме за основним місцем роботи не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку відповідно до Закону № 1105 та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Про це також йдеться  у роз’ясненні головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Полтавській області Наталії Гуски.

————

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар