Відповіді на запитання: – як заповнювати таблиці оновленого звіту з ЄСВ за формою № Д4?

03.10.2018

Порядок заповнення таблиць звітності з ЄСВ

Заступник начальника головного управління ПФУ в Черкаській області Олександр Супряга та начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Наталія Бойко відповіли на ряд запитань з приводу заповнення звіту з ЄСВ за формою № Д4.

Публікуємо запитання та відповіді для використання в роботі при заповненні  таблиць оновленої звітності з ЄСВ.

Таблиця № 5 в полі 16 «документ підстава про початок, кінець трудових відносин», яку треба вказати підставу при укладанні договорів цивільно-правового характеру?

В разі укладання договору цивільно-правовогохарактеру в звітному періоді при заповнення таблиці 5 додатку 4 до Порядку No435 при заповненні реквізиту 16 необхідно вказати реквізити договору цивільно-правового характеру (номер та дата укладання).

Таблиця № 5 поле 12 професійна назва роботи чи необхідно заповнювати при використання договорів ЦПХ? Звідки брати назви професії назви роботи код професії? Чи необхідно вказувати в класифікаторі професій ЗКППТР якщо заповнений код КП?

В разі укладання договору цивільно-правового характеру в звітному періоді при заповнення таблиці 5 додатку 4 до Порядку No435 реквізити 12-15 не заповнюються.

Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (форма дод.4 місячна) таблиця 5, якщо особа протягом місяцю змінила посаду в тій же організації. Як її відображати в таблиці 5?

В разі зміни посади застрахованою особою в таблиці 5 додатку 4 заповнюється дві строки по цій особі, одна містить дані про завершення роботи на першій посаді, а інша про початок роботи на другій посаді.

Таб.5 (форми № Д4) – Чи необхідно заповнювати ряд. 12,13,14,15 при звільненні працівника з роботи?

При звільненні працівника обов’язково заповнюються реквізити 12-15 таблиці 5 додатка 4.

Чи потрібно подавати таб.5, якщо новоприйнятих працівників у звітномі місяці не було?

У разі якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод або цивільно-правових договорів, зміни посади, термінів проходження військової служби або надання відповідної відпустки, таблиця 5 додатку 4 до Порядку не формується та не надається.

Як заповнюється таб. 5, якщо прийнятий працівник-сумісник. Які пункти потрібно заповнити?

Якщо таблиця 5 додатку 4 до Порядку заповнюється для найманого працівника без трудової книжки то значення реквізиту Категорія особи – 2. Всі інші реквізити заповнюються так само як для найманого працівника з трудовою книжкою.

Як бути із професіями, яких немає в переліку класифікатора професій?

Посади в трудовій книжці повинні бути приведені у відповідність до класифікатору професій.

Колонка “Професійна назва роботи” може повністю співпадати з колонкою “Посада”?

Реквізит “Посада” заповнюється відповідно до даних трудової книжки та може повністю співпадати з реквізитом “Професійна назва роботи”, який обирається з довідника.

Умови заповнення таблиці 8, та чи заповнює ФОП дану таблицю?

Таблиця 8 додатка 4 до Порядку формується та подається лише районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення.

Чи всі колонки табл. 5 заповнюються для звільнених працівників?

При заповненні таблиці 5 додатку 4 до Порядку в разі звільнення працівників зазначаються всі необхідні реквізити.

Якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було укладання та розірвання трудових угод, зміни посад, термінів проходження військової служби або надання відпустки, чи є необхідність в заповненні та поданні таблиці 5 додатку 4 оновленої звітності з ЄСВ?

У разі якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод або цивільно-правових договорів, зміни посади, термінів проходження військової служби або надання відповідної відпустки, таблиця 5 додатку 4 до Порядку не формується та не надається.

Працівник буде виконувати протягом місяця два різних напрямки в роботи (сумісництво), як відображати таке сумісництво в звіті?

В Класифікаторі такі поєднання відсутні. Реквізити таблиці 5 додатку 4 до Порядку заповнюються відповідно до посади, яка зазначена в трудовій книжці. Якщо до посадових обов’язків працівника належить виконання робіт за іншим напрямком, то це не зазначається в трудовій книжці та не відображається в звітності.

Протягом місяця перевожу найманого працівника на іншу роботу, яким чином це відображати в звіті?

Зміна посади працівника відображається в таблиці 5 додатку 4 двома рядками. Зазначаються дані особи та припинення трудових відносин на першій посаді та дані особи та початок трудових відносин на другій посаді.

Якщо в довіднику класифікації не має зазначеної професії, як внести запис у звіт?

Посади в трудовій книжці повинні бути приведені у відповідність до класифікатору професій.

Якщо в одному місяці був прийнятий і звільнений працівник, в таблиці 5 вказувати двома рядками, чи одним?

Якщо найманий працівник був прийнятий та звільнений в одному місяці, то в таблиці 5 додатку 4 до Порядку заповнюється один рядок.

Як заповнювати табл. 5 Звіту з ЄСВ, якщо уклали з фізичною особою ЦПД про надання послуг або виконання робіт? Чи заповнювати реквізити 12-15?

При заповнення в таблиці 5 додатку 4 до Порядку даних щодо укладеного договору цивільно-правового характеру реквізити 12-15 не заповнюються.

Чи потрібно подавати таблицю 5 звіту по ЄСВ на вже працюючих працівників, щоб відобразити їх професії?

У разі якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод або цивільно-правових договорів, зміни посади, термінів проходження військової служби або надання відповідної відпустки, таблиця 5 додатку 4 до Порядку не формується та не надається.

Яким чином вибрати професію з класифікатора, якщо працівник був прийнятий на посаду назва якої не відповідає актуальному класифікатору?

Посади в трудовій книжці повинні бути приведені у відповідність до класифікатору професій. У разі якщо в Класифікаторі професій відсутня чітка назва посади то можливе використання похідних слів при виписуванні назв посад і професій. Так, нормами Класифікатора професій, а саме Додатком В до нього передбачено, що можливо використовувати похідні слова до базових професійних назв робіт.

На якій формі подавати «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (форма дод. 5 річна) за 2017 рік, якщо він не подавався?)

Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (форма No Д5 (річна) подається за новою формою.

Якщо ФОП, яка є пенсіонером помилково подала «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (форма дод. 5 річна) з повною сумою нарахувань за рік. Яким чином можливо скасувати (уточнити звіт або зняти нарахування)?

Суми самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, і є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, підлягають сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню.
У разі несвоєчасної сплати самостійно визначеного зобов’язання такі особи несуть відповідальність відповідно до ст. 25 Закону № 2464.

Як внести зміни до поданого раніше звіту, якщо встановлено помилку?

Виправлення помилок у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що стосуються грошових показників, страхувальник може здійснити у звітному місяці із застосуванням кодів типу нарахувань, передбачених п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435 (далі – Порядок).
У разі виявлення страхувальником у Звіті після закінчення строку подання такого Звіту помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю із зазначенням типу форми «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми «початкова» із зазначеними правильними відомостями на на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 додатка 4 до Порядку має містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо.

Як відобразити фонд зарплати інвалідів у ФОП?

Згідно з частиною тринадцятою ст. 8 Закону No 2464 ставка ЄВ у розмірі 8,41 відс. Визначеної бази нарахування для працюючих інвалідів встановлена тільки для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди.
Вказана пільга не розповсюджується на ФОП, які використовують працю найманих працівників – інвалідів.
Таким чином, для найманого працівника –інваліда (основне місце роботи), який працює у ФОП сума ЄВ розраховується виходячи із ставки ЄВ у розмірі 22%.

Які суми потрібно відображати з кодом типу нарахувань “14”?

З кодом типу нарахувань «14» відображається сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованої заробітної плати (доходом) за попередні періоди, у зв’язку із здійсненням перерахунку при звільненні працівника за попередні періоди, що пов’язані з уточненням днів використаної наперед відпустки (у зв’язку із сторнуванням).

Яким чином на титульних аркушах додатку 4-7 звіту щодо сум нарахованих ЄВ заповнюється графа “Відмітка про подання” та чи потрібно подавати до контролюючих органів таблиці, які не містять відомостей (не заповнюються страхувальником взагалі)?

Графа “Відмітка про подання” заповнюється працівником контролюючого органу у разі подання звітності на паперових носіях.

—————

Інші статті:

Написати коментар