Зразки форм Заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів ФСС та Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам

28.08.2018

Дякуємо за перегляд реклами

Зразки форм Заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду соціального страхування (Додаток 1 до Порядку) та Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам (Додаток 2 до Порядку) вводяться в дію з 01.10.2018 р. Порядком фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Порядок), затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 року № 12.

Підставою для фінансування страхувальників робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування є оформлена за встановленим зразком Заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення та окремих виплат потерпілим на виробництві за їх видами.

Заява-розрахунок оформляється на підставі рішення комісії із соціального страхування підприємства про призначення матеріального забезпечення і передається страхувальником до робочих органів виконавчої дирекції Фонду не пізніше 5 робочих днів з дати прийняття комісією такого рішення.

Читати також: ФССУ щодо заповнення заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення.

Робочий орган виконавчої дирекції Фонду після надходження заяви-розрахунку здійснює перевірку інформації, наведеної у ній, перевіряє правильність нарахування виплат, та у разі відсутності зауважень протягом десяти робочих днів здійснює фінансування сум, зазначених у заяві-розрахунку.

Після проведення виплат за рахунок коштів Фонду страхувальник надсилає робочим органам виконавчої дирекції Фонду Повідомлення про проведення виплат за формою, наведеною у додатку 2 до Порядку. Повідомлення надсилається страхувальником протягом місяця з дня проведення виплат.

Додатки 1 і 2 до Порядку фінансування страхувальників

Інші статті:

 • Немає схожих статей

коментарі 2

 1. Наталія :

  Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, хто і коли має виплатити кошти по е-лікарняному, який був виданий з 18.10 по 08.11. Всі нарахування були здійснені у листопаді ,але кошти я не отримала

  • Admin :

   Статтею 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” визначено, що допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом соціального страхування України застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності. Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

   Отже, у вашому випадку допомога по тимчасовій непрацездатності за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності має бути виплачена роботодавцем у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, а за дні тимчасової непрацездатності, починаючи з шостого дня, – у найближчий строк, установлений для виплати заробітної плати, після отримання фінансування від робочого органу Фонду роботодавцем на підставі поданої ним заяви-розрахунку.

   Після нарахування лікарняних бухгалтерія вашого закладу повинна була скласти і направити в Фонд соціального страхування Заяву-розрахунок для подальшого фінансування ним виплати за е-лікарняним.

   Із-за відсутності коштів в бюджеті в кінці 2021 року ФСС з задержкою фінансував виплату допомоги по тимчасовій втраті працездатності працівникам, але в останні дні грудня стан фінансування виплат поліпшився. З станом фінансування виплат за е-лікарняними на цю дату можна ознайомитись за посиланням http://joxi.ru/vAWzEZ7cB0qq72.

Написати коментар