Профспілки інформують про наслідки звернення до Мінсоцполітики та Мінфіну щодо індексації заробітної плати

29.01.2018

Профспілки інформують про наслідки звернення до Мінсоцполітики
та Міністерства фінансів України щодо індексації заробітної плати

Публікуємо повідомлення Федерації професійних спілок України про наслідки звернення  її до Мінсоцполітики та Мінфіну щодо неврахування суми індексації при забезпеченні мінімального розміру заробітної плати, яке було розміщене на її офіційному сайті 25 січня 2018 року.

“З метою відновлення порушених прав працівників на повноту одержання заробленого, СПО об’єднань профспілок звернулося до Міністра соціальної політики України А.О. Реви з пропозицією:

1) надати офіційне роз’яснення Міністерства соціальної політики України про неврахування суми індексації заробітної плати при забезпеченні розміру мінімальної заробітної плати та необхідного алгоритму дій роботодавців, в т.ч. держави, як роботодавця, щодо перерахунку сум виплаченої заробітної плати у 2017 році, виключивши з неї суми нарахованої індексації;

2) звернутися до Міністерства фінансів України щодо необхідності виділення додаткових коштів для забезпечення такого перерахунку у бюджетній сфері.

На жаль, відповіді отримані від Міністерства соціальної політики України та Міністерства фінансів України є досить формальними. Зокрема, повідомляється, що виплата індексації заробітної плати має здійснюватися в межах видатків, затверджених у кошторисах відповідних бюджетних організацій.

Департамент з питань бюджету та оплати праці”.

Лист Мінісоцполітики

Лист Міністерства фінансів України

Зі змісту повідомлення складається таке враження, що профспілки, на превеликий жаль, в подальшому відмовляються від дій, направлених на відновлення порушених прав працівників щодо індексації їх доходів, передбачених Законом України “Про індексацію грошових доходів населення”.

Наша позиція щодо цього питання як завжди незмінна. Сума індексації не повинна включатись до виплат, які враховуються в заробітній платі при визначенні її мінімального розміру. Про це ми відкрито писали раніше:

1. Щодо включення сум індексації заробітної плати до мінімальної заробітної плати

2. ФПУ вимагає від Мінюсту вплинути на Міністерство соціальної політики України 

3. МСПУ відкликало свого листа щодо включення індексації до виплат, які враховуються до заробітної плати при визначенні її мінімального розміру

4. Індексація не включається в суму доплати до мінімального розміру

5. І ще раз про індексацію і мінімальну заробітну плату

————————

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар