№ 22 від 11 січня 2018 р. “Про підвищення оплати праці педагогічних працівників”

25.01.2018

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11 січня 2018 р. № 22

Про підвищення оплати праці педагогічних працівників

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що визначені у додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 “Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 36, ст. 1699; 2005 р., № 40, ст. 2544; 2017 р., № 1, ст. 6) посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, підвищуються з 1 січня 2018 р. на 10 відсотків.

1¹. Установити, що посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, крім тих, посадові оклади (ставки заробітної плати) яких підвищено відповідно до пункту 1 цієї постанови та постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2018 р. № 1100 “Про підвищення оплати праці педагогічних працівників спеціалізованих мистецьких шкіл (шкіл-інтернатів)” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 2, ст. 23), підвищуються з 1 вересня 2019 р. на 10 відсотків.

{Постанову доповнено пунктом згідно з Постановою КМ № 695 від 10.07.2019}

2. Міністерству освіти і науки разом з Міністерством фінансів за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 р. розглянути питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 р. оплати праці інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Прем’єр-міністр України       В. ГРОЙСМАН

Поділитися:

Інші статті:

коментарів 6

 1. Леся сказав:

  Підкажіть, будь ласка, чи можна проводити оплату за завідування ресурсної кімнати у школі для дітей з інклюзивного навчання?
  Адже згідно законодавства (Положення № 601 п. 3.3 затвердженого наказом МОН від 20.07.04 р.), жодних обмежень в кількості кабінетів, за завідування якими встановлюється доплата, не передбачено.

  • Admin сказав:

   Відповідно до пункту 41 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. N 102, учителям, іншим працівникам загальноосвітніх навчальних закладів, училищ фізичної культури, а також викладачам загальноосвітніх дисциплін професійно-технічних навчальних закладів за завідування навчальними кабінетами провадиться додаткова оплата в розмірі 10-13 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати). Конкретний розмір доплат установлюється керівником навчального закладу за погодженням з профспілковим комітетом.

   Згідно Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом МОН від 20.07.2004 р. № 601, кабінетом вважається класна кімната закладу зі створеним навчальним середовищем, оснащеним сучасними засобами навчання та шкільним обладнанням.

   Щодо створення і функціонування навчальних кабінетів в закладах освіти Положенням № 601 до них передбачені певні умови і вимоги.

   Якщо ресурсна кімната у школі для дітей з інклюзивного навчання відповідає умовам і вимогам, передбаченим Положенням № 601 для навчальних кабінетів і роботою кабінету (кімнати) керує завідувач, якого призначає директор з числа досвідчених учителів наказом по загальноосвітньому навчальному закладу, то такий завідувач має право на встановлення йому доплати за завідування кабінетом у розмірі, передбаченому пунктом 41 Інструкції № 102.

 2. Maksym сказав:

  Підкажіть, бюдь ласка, чи законно відмовлено у доплаті 20 відсотків за класне керівництво
  за програмою НУШ?Maksym

  • Admin сказав:

   Класне керівництво педагогічними працівниками в закладах освіти передбачене, зокрема, Законами України “Про освіту” і “Про загальну середню освіту”.

   Типова освітня програма для закладів загальної середньої освіти “Нова українська школа”, яка затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 р. № 407, не передбачає відміну положень вищезазначених Законів України, а навпаки, розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2011 р. № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти». Вона не містить конкретного положення відносно відміни класного керівництва педагогічних працівників в закладах освіти. Вона окреслює рекомендовані підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом початкової загальної освіти.

   Типова освітня програма не регламентує навчальний процес учнів обмеженням якимось часовими рамками і педагогічну діяльність вчителів тільки в межах функціональних обов’язків за своєю основною посадою.

   На основі Типової освітньої програми розробляються індивідуально освітні програми окремих закладів освіти. Такі програми можуть відрізнятися від Типової освітньої програми послідовністю викладання навчального матеріалу, обсягом його вивчення, наявністю додаткових компонентів змісту або використанням оригінальних форм, методів і засобів навчання.

   Класне керівництво педагогічними працівниками регламентоване Положенням про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2000 р № 434 (далі – Положення).

   Відповідно до пп. 1.2 п.1 Положення класний керівник – це педагогічний працівник, який здійснює педагогічну діяльність з колективом учнів класу, навчальної групи професійно-технічного навчального закладу, окремими учнями, їх батьками, організацію і проведення позаурочної та культурно-масової роботи, сприяє взаємодії учасників навчально-виховного процесу в створенні належних умов для виконання завдань навчання і виховання, самореалізації та розвитку учнів (вихованців), їх соціального захисту.

   Класний керівник — це не посада педагогічного працівника. Класне керівництво – це додаткове виконання обов’язків працівником поза межами функціональних обов’язків за своєю основною посадою.

   Враховуючи вищенаведене, якщо ви здійснюєте педагогічну діяльність з колективом учнів класу поза межами функціональних обов’язків за своєю основною посадою, то ви маєте право на оплату вашої діяльності відповідно до положень Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міносвіти від 15.04.1993 р. № 102.
   Також читайте на нашому сайті про оплату за класне керівництво педагогічним працівникам закладів освіти за посиланням: http://www.zarplata.co.ua/?p=7695.

 3. Маріанна сказав:

  Доброго дня. Будь ласка підскажіть, як нараховується заробітна плата педагогічному працівнику ПТНЗ з 1 вересня 2019 року, якщо він обіймає посаду майстра виробничого навчання, завідує лабораторією та виконує обовязки методиста ПТНЗ (0,5)…чи розповсюджується підняття ставки і на посаду майстра в/н і на посаду методиста, чи тільки на основну посаду, і як розраховуються надбавки за престижність і вислугу років (від новоутвореної ставки +10% чи без них)?

  • Admin сказав:

   Підвищення посадових окладів, яке передбачене постановою КМУ від 11.01.2018 р. № 22 стосується посад педагогічних працівників закладів освіти.

   Відповідно до Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженому постановою КМУ від 14.06. 2000 р. N 963, як посада майстра виробничого навчання так і методиста відносяться до посад педагогічних працівників.

   Враховуючи зазначене підвищенню на 10 відсотків підлягають посадові оклади за обома цими посадами. Після підвищення на 10% посадових окладів за цими посадами, які визначені Єдиною тарифною сіткою на 2019 рік, утворюються нові посадові оклади на які надалі нараховуються інші надбавки і доплати, в тому числі і надбавка за вислугу років та за престижність праці, а також доплата за завідування лабораторією.
   ————————–
   Якщо ви задоволені наданою нами інформацією, то не забудьте подивитись 1 – 2 рекламні ролики на нашому сайті.

Написати коментар