N 538/13/84-09 від 07.09.2009 р. “Щодо обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічних відпусток посадовим особам місцевого самоврядування”

31.05.2017

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 07.09.2009 р. N 538/13/84-09

Щодо обчислення середньої заробітної плати
для оплати часу щорічних відпусток
посадовим особам місцевого самоврядування

Департамент з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічних відпусток посадовим особам місцевого самоврядування з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.09 р. N 504 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року N 268“, і повідомляє.

Названою вище постановою було здійснено підвищення посадових окладів селищних голів, їх заступників та керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів з одночасною зміною структури заробітної плати цих працівників.

Пунктом 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (в редакції від 30.11.05 р. N 1132) визначено, що “у разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівникам органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до актів законодавства період до зміни структури заробітної плати виключається з розрахункового періоду”.

Оскільки постановою Кабінету Міністрів України N 504 підвищено з 1 червня 2009 року посадові оклади з одночасною зміною структури, то розрахунковим періодом для проведення нарахувань виходячи із середньої заробітної плати буде період, починаючи з червня цього року.

Окрім того, слід враховувати, що Порядком визначено: у разі, коли зміна структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування відбулася у період, протягом якого за працівником зберігається середня заробітна плата, а також коли заробітна плата у розрахунковому періоді не зберігається, обчислення середньої заробітної плати провадиться з урахуванням виплат, передбачених працівникові згідно з умовами оплати праці, що встановлені після підвищення посадових окладів.

Стосовно питання, що розуміють під терміном “зміна структури заробітної плати”, то заробітна плата згідно з чинним законодавством складається з основної заробітної плати, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат. Усі ці складові заробітної плати мають певну питому вагу в загальній сумі заробітної плати. Якщо відбувається зміна (збільшення, зменшення) питомої ваги складових заробітної плати шляхом скасування певних виплат, що призводить до збільшення питомої ваги окладів, або збільшенням частки основної заробітної плати (окладів) та зменшенням частки інших виплат, то відбувається зміна структури заробітної плати.

Після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.09 р. N 504 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. N 268” було досягнуто збільшення питомої ваги посадових окладів у заробітній платі голів та інших керівних працівників і спеціалістів апарату сільських та селищних рад та їх виконавчих органів з 50 до 74 відсотків за рахунок скасування надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи. Тобто було змінено структуру заробітної плати.

Директор Департаменту     О.Товстенко

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар