Щодо підвищення посадових окладів працівників органів місцевого самоврядування

19.04.2017

Про стан підвищення посадових окладів працівників органів місцевого самоврядування.

Дякуємо за перегляд реклами.

Останнє підвищення посадових окладів керівних працівників, спеціалістів та службовців органів місцевого самоврядування відбулося в грудні 2015 року. При цьому за період з цього строку іншим категоріям працівників тарифні ставки (оклади) на законодавчому рівні підвищувались уже декілька разів.

У зв’язку з підвищенням з 1 січня 2017 року розміру мінімальної заробітної плати, з метою диференціації в розмірах посадових окладів працівників органів місцевого самоврядування Уряд намагався вжити заходів щодо підвищення посадових окладів посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Так, наприкінці січня Мінсоцполітики навіть розробило проект постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

На жаль, з невідомих причин цей проект постанови не був затверджений і реалізований Кабміном.

Можливо однією з причин цього – було сподівання на прийняття Верховною Радою Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», який би вирішив питання підвищення рівня оплати праці цієї категорії працівників.

Такий Закон дійсно був прийнятий парламентом 9 лютого 2017 року, але не був підписаний Президентом і 21 березня 2017 року повернутий ним з його пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою України, і тому не набрав чинності.

Марні сподівання Кабміну на Верховну Раду і Президента призвели до того, що ним не виконується абзац одинадцятий пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення (постанова КМУ від 17.07.2003 р. № 1078), яким передбачено, що у разі, коли індекс споживчих цін для проведення індексації, розрахований наростаючим підсумком, перевищив 10 відсотків, Кабінет Міністрів України приймає рішення про підвищення тарифних ставок (окладів) працівникам місцевого самоврядування, та інших органів з урахуванням суми індексації, яка складається на момент підвищення.

Таке перевищення за період з січня 2016 р. відбулося ще у січні 2017 року (13,6 %).

На виконання положень постанови № 1078 – 2003 р. Кабмін зобов’язаний був прийняти рішення про підвищення тарифних ставок (окладів) працівникам органів місцевого самоврядування з 1 березня 2017 року.

——————————–

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар