Про нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності звільненому з роботи працівнику

28.11.2016

Про нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності
звільненому з роботи працівнику і сплату ЄСВ із сум
лікарняних, виплачених після звільнення.

Право громадян на матеріальне забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності передбачене статтею 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105.

Це право у застрахованих осіб виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення).

Таким чином, якщо страховий випадок, який пов’язано з нарахуванням і виплатою допомоги по тимчасовій непрацездатності настав у період роботи застрахованої особи, але на момент її звільнення з роботи хвороба ще не закінчилася, то після звільнення при наданні листка непрацездатності роботодавець зобов’язаний нараховувати такій особі (вже колишньому працівнику) лікарняні в повному обсязі.

При цьому лікарняні за перші п’ять календарних днів хвороби, які виплачуються за рахунок роботодавця, нараховуються тільки в межах трудових відносин, тобто по день звільнення з роботи працівника.

Наприклад, працівник захворів 10 листопада, а 12 листопада він був звільнений з роботи за згодою сторін. У такому разі за рахунок роботодавця лікарняні оплачуються тільки за 3 календарних дні (10,11 і 12 листопада), а 4-й і 5-й день, тобто 13 і 14 листопада не оплачують. Далі за всі дні, що залишилися згідно з листком непрацездатності, тобто з 6-го календарного дня, або 15 листопада, лікарняні сплачуються за рахунок коштів фонду соціального страхування.

Що стосується сплати ЄСВ з лікарняних, то особам, яким після звільнення нараховано допомогу по тимчасовій непрацездатності, ЄСВ на зазначені суми не нараховується.

При цьому маються на увазі, тільки ті суми допомоги, які припадають саме на період (дні) оплати після дати звільнення.

Наприклад, працівник захворів 10 листопада після чого надав заяву про звільнення з роботи з 12 листопада 2016 року, при цьому продовжує хворіти. Після звільнення у грудні він надав листок непрацездатності з відміткою, що хворів в період з 10.11 по 10.12.2016 р.

В такому разі ЄСВ буде нараховуватись тільки на суму допомоги з 10 по 12 листопада. А ось на частину суми допомоги, яка нарахована і припадає на період після звільнення, тобто з 15.11 по 10.12.2016 р., ЄСВ нараховуватись не буде.

Про це можна прочитати у нас на сайті за посиланням: Щодо нарахування ЄСВ на лікарняні, виплачені після звільнення працівника з роботи.

—————————————–

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар