Сумісник стає основним працівником: нюанси оформлення

23.11.2016

Сумісник стає основним працівником: нюанси оформлення

Джерело: За публікацією Групи «Де Візу»

Бухгалтера, який працює на підприємстві на умовах сумісництва, хочуть оформити на цю посаду на основне місце роботи. Як правильно це зробити?

Бухгалтер, як і будь-який найманий працівник, має право укласти трудовий договір на одному або одночасно декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 Кодексу законів про працю України, далі − КЗпП).

Укладення трудового договору (у тому числі за сумісництвом) оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування співробітника на роботу (ст. 24 КЗпП).

Нагадаємо, трудові книжки працівників ведуться тільки за місцем основної роботи (пп. 1.5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р . № 58, далі − Інструкція № 58).

Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом. Робота за сумісництвом, яка оформлена в установленому порядку, у трудовій книжці зазначається окремим рядком (абз. 17 пп. 2.14 Інструкції № 58).

Якщо працівник працює за сумісництвом, але звільняється з основного місця роботи, робота за сумісництвом може стати основним місцем роботи.

Переведення з місця роботи за сумісництвом на основне місце роботи чинним законодавством не передбачено. На думку Мінсоцполітики, якщо працівник лишається працювати на тій самій посаді в межах підприємства, то переведення в розумінні ст. 32 КЗпП не може бути застосовано (лист Мінсоцполітики України від 14.06.2016 р. № 121/06/187-16).

Оскільки робота за сумісництвом виконується на підставі трудового договору, то з працівником за його заявою розривається трудовий договір про роботу за сумісництвом і укладається новий − про роботу на підприємстві на певній посаді шляхом видання наказу про це.

Якщо за основним місцем роботи до трудової книжки працівника не внесено запис про роботу за сумісництвом, то не вноситься і запис про звільнення (лист Мінсоцполітики України від 28.03.2013 р. № 2-1/06/187-13).

У разі звільнення з основного місця роботи у трудову книжку вноситься запис про звільнення за основним місцем роботи. На місці роботи за сумісництвом видається наказ про прийняття на основне місце роботи, на підставі якого робиться запис у трудовій книжці.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар


Advertisment ad adsense adlogger