N 1384/13/84-16 від 07.10.2016 р. “Щодо обчислення середньої заробітної плати мобілізованому держслужбовцю”

28.10.2016

Мінсоцполітики України

.

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 07.10.2016 р. N 1384/13/84-16

Щодо обчислення середньої заробітної плати держслужбовцю,
який був призваний під час мобілізації, на особливий період

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо обчислення середньої заробітної плати державному службовцю, який був призваний під час мобілізації, на особливий період, у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 р. N 292 “Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році” (далі – постанова N 292) та повідомляє.

Середня заробітна плата, яка зберігається за працівниками, призваними під час мобілізації, на особливий період, розраховується згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (далі – Порядок).

Абзацом сьомим пункту 2 Порядку визначено, що у разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до актів законодавства період до зміни структури заробітної плати виключається з розрахункового періоду.

Враховуючи, що постановою N 292 було підвищено посадові оклади працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів з одночасною зміною структури заробітної плати цих працівників, розрахунковим періодом для проведення нарахувань виходячи з середньої заробітної плати, передбачених пунктом 1 Порядку, має бути період починаючи з травня 2016 року.

Відповідно до абзацу 8 пункту 2 Порядку у разі, коли зміна структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування відбулася у період, протягом якого за працівником зберігається середня заробітна плата, а також коли заробітна плата у розрахунковому періоді не зберігається, обчислення середньої заробітної плати провадиться з урахуванням виплат, передбачених працівникові згідно з умовами оплати праці, що встановлені після підвищення посадових окладів.

Порядком не передбачено виключень для працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, призваних під час мобілізації, на особливий період.

Заступник директора Департаменту – начальник відділу     А. Литвин

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар