Про стан вирішення питання щодо віднесення посади старости до відповідної категорії посад органів місцевого самоврядування

30.06.2016

Про стан вирішення питання щодо віднесення посади старости до
відповідної категорії посад органів місцевого самоврядування.

(Посаду старости з лютого 2017 року віднесено до шостої категорії посад. Про це йдеться за цим посиланням)

Пройшло більше півтора року як в Закон України ”Про місцеве самоврядування в Україні” були внесені доповнення, зокрема, щодо запровадження в органах місцевого самоврядування посади старости об’єднаних територіальних громадах.

Уже більше півроку як у відповідності до Закону України ”Про добровільне об’єднання територіальних громад” в Україні повноцінно функціонують об’єднані територіальні громади міст, сіл та селищ, в штатних розписах яких передбачені посади старост.

Не зважаючи на це, на сьогоднішній день залишається неврегульованим питання щодо віднесення посади старости до відповідної категорії посад органів місцевого самоврядування, як це передбачено Законом України ”Про службу в органах місцевого самоврядування”.

Взаємопов’язаними з невирішеним питанням класифікації посади старости залишаються також проблеми з присвоєнням відповідних рангів старостам об’єднаних територіальних громад, а також з виплатою їм надбавки за ранг.

Класифікація посад в органах місцевого самоврядування повинна проводитись у рамках перечня посад, передбачених ст. 14 Закону України ”Про службу в органах місцевого самоврядування”, а також може проводитись відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 р. N 1441 “Про віднесення посад органів місцевого самоврядування до відповідних категорій посад”.

На сьогоднішній день ні в один з цих документів не внесені доповнення щодо віднесення посади старости до відповідної категорії посад органів місцевого самоврядування.

На день написання цієї статті в Кабінеті Міністрів України знаходиться підготовленим до підписання проект постанови Уряду “Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 р. N 1441”, яким передбачається віднесення посади старости до п’ятої категорії посад органів місцевого самоврядування.

1   Проект постанови КМУ “Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 р. N 1441”

Відповідно до ст. 15 Закону України ”Про службу в органах місцевого самоврядування” особам, які займають посади, віднесені до п’ятої категорії посад органів місцевого самоврядування, може бути присвоєно 11, 10 або 9 ранг.

___________________________

Поділитися:

Написати коментар