Щодо нарахування єдиного внеску на заробітну плату працівника за частково відпрацьований ним місяць

08.06.2016

ДФСУ

ДФСУ

Щодо нарахування єдиного внеску на заробітну плату
працівника за не повністю відпрацьований ним місяць

У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума єдиного внеску розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

Про це йдеться в інформації ДФСУ, в підкатегорії ЗІР 301.04.01

Відповідно частини п’ятої ст. 8 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) у разі якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄВ.

Ця норма Закону застосовується лише за умови перебування найманого працівника у трудових відносинах за основним місцем роботи повний календарний місяць або відпрацювання ним повної місячної норми робочого часу у звітному місяці.

Читати також: Щодо нарахування ЄСВ, коли дохід не перевищує розмір мінімальної заробітної плати

Так от, у разі прийняття або звільнення працівника з основного місця роботи протягом місяця вище зазначена норма Закону не діє.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар