Щодо нарахування ЄСВ, коли дохід не перевищує розмір мінімальної заробітної плати

22.03.2016

ДФСУ

.

Щодо нарахування ЄСВ, коли дохід не перевищує
розмір мінімальної заробітної плати

У період декретної відпустки, коли дохід в одному з місяців менший ніж мінімальна заробітна плата — необхідно нараховувати єдиний внесок виходячи з розміру мінімальної заробітної плати в цьому місяці.

Про це йдеться в інформації ДФСУ, в категорії ЗІР 103.24.

Коли місячний дохід з урахуванням декретних менший за мінімальну заробітну плату – треба нараховувати єдиний внесок на мінімалку.

Ідеться саме про перший та останній місяці декретної відпустки, адже за правилами розрахунку в решті місяців декретні не можуть бути нижчими ніж мінімалка.

Читати також:  Донарахування ЄСВ при зміні розміру мінімальної зарплати

Норма законодавства щодо сплати єдиного внеску за основним місцем роботи виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (доходу) набрала чинності з 01.01.2015 р. та продовжує діяти у 2016 р.

Частиною п’ятою ст. 8 Закону про ЄСВ визначено, що у разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Так от, якщо у місяці початку декрету загальний дохід у складі зарплати та допомоги по вагітності та пологах менший за мінімальну заробітну плату, то розмір єдиного внеску визначають множенням мінзарплати на ставку 22%.

У місяці закінчення декретної відпустки — коли далі жінка бере відпустку для догляду за дитиною — сума декретних, що припадають на цей місяць, теж може виявитися меншою за мінімальну заробітну плату. І в такому разі єдиний внесок теж обчислюють множенням мінзарплати на 22%.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар