Донарахування ЄСВ при зміні розміру мінімальної зарплати

22.03.2016

ДФСУ

.

Донарахування ЄСВ при зміні розміру мінімальної зарплати

Чи необхідно донарахувати до розміру мінімального страхового внеску суми допомоги по вагітності та пологам, якщо дати початку та кінця листка непрацездатності припадають на різні календарні роки?

Якщо листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами відкрито у поточному році, а дата його закриття припадає на наступний календарний рік, то сума декретних нараховується і виплачується із застосуванням розміру мінімальної зарплати, що діяв на дату нарахування такого доходу.

Якщо періоди перебування на лікарняному по вагітності та пологах припадають на зміну розміру мінімальної зарплати, а база нарахування ЄСВ на суму декретних розрахована з розміру мінімальної заробітної плати, що діяв на дату нарахування таких сум, необхідно у місяці, у якому змінено розмір мінімальної заробітної плати, здійснити донарахування ЄСВ. При цьому слід виходити зі зміненого розміру мінімальної заробітної плати за місяці, за які нараховано суми допомоги по вагітності та пологах.

Читати також: Щодо бази нарахування ЄСВ, яка не перевищує розмір мінімальної заробітної плати.

У разі здійснення платниками донарахування ЄСВ, пов’язаного зі зміною розміру мінімальної заробітної плати, штрафні санкції за донарахування платником своєчасно не нарахованого ЄСВ фіскальним органом не застосовуються.

За інформацією ресурсу ДФСУ ЗІР, категорія 301.04.01

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар