Про зарахування до педагогічного стажу періоду роботи в органах МВС

26.01.2016

Про зарахування до педагогічного стажу періоду роботи в органах МВС

Порядок виплати надбавки за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 р. N 78 “Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України “Про освіту”, частини першої статті 25 Закону України “Про загальну середню освіту”, частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України “Про позашкільну освіту”.

Дія зазначеного Порядку поширюється на працівників, які займають посади згідно з переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 р. N 963, і на яких поширюються умови оплати праці працівників навчальних закладів і установ освіти.

Читати також: Порядок та правила виплати надбавки за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти.

Крім того, відповідно до пункту 5 цього Порядку до стажу педагогічної роботи зараховується час перебування громадян України на військовій службі.

Статтею 18 закону України “Про міліцію”, дію якої згідно з постановою Верховної Ради України від 22.04.93 р. N 3135-XII поширено на начальницький і рядовий склад органів внутрішніх справ, визначено, що порядок і умови проходження служби в міліції регламентуються Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.91 р. N 114.

Пунктом 20 цього Положення передбачено, що час перебування осіб рядового і начальницького складу на службі в органах внутрішніх справ зараховується до загального і безперервного трудового стажу, а також до стажу за спеціальністю згідно з законодавством.

Тобто педагогічним та науково-педагогічним працівникам період служби в органах внутрішніх справ зараховується до спеціального стажу для виплати надбавки за вислугу років.

Про це йдеться в листі Міністерства праці та соціальної політики України від 21. 10. 2009 р. № 627\13\84 – 09 “Про зарахування до педагогічного стажу часу роботи в органах МВС”.

Для уточнення необхідно сказати, що в педагогічний стаж для виплати надбавки за вислугу років зараховується час перебування на службі в органах внутрішніх справ на посадах рядового і начальницького складу за умов, що їм відповідно до чинного законодавства в цей період були присвоєні спеціальні звання міліції, а порядок та умови проходження служби на цих посадах регламентувались Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.91 р. N 114.

В стаж також зараховується і період навчання в підпорядкованих органам внутрішніх справ учбових закладах, при дотриманні вище наведених умов проходження служби.

В штатах та штатних розписах органів внутрішніх справ можуть бути передбачені також посади робітників та службовців органів внутрішніх справ, трудові відносини осіб, які прийняті на ці посади, регламентуються Кодексом законів про працю України. Робота на таких посадах не включається до педагогічного стажу.

На сьогоднішній день постанова КМУ від 29.07.1991 р. № 114 “Про затвердження Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ” поки що чинна, а от закон України “Про міліцію” втратив чинність.

На сьогодні, в більшій своїй частині чинним є закон України “Про Національну поліцію”.

Відповідно пункту 2 статті 59 розділу VII цього закону час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка. Крім того, можуть надаватися інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж педагогічної роботи.

Відповідальність за обчислення стажу покладається на роботодавця.

Зазначимо, що педагогічний стаж для виплати надбавки за вислугу років обчислюється сумарно за час роботи на всіх посадах педагогічних та науково-педагогічних працівників, зазначених у Переліку № 963, в тому числі і педагогічний стаж, набутий до служби в міліції.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар