Доплата за ведення військового обліку в органах місцевого самоврядування

21.01.2016

Доплата за ведення військового обліку посадовим особам місцевого самоврядування

За публікацією buhgalter.com.ua

На начальника загального відділу районної ради покладено обов’язки з ведення військового обліку. Чи можна такому працівнику встановити доплату за ведення військового обліку і якщо так, то в якому розмірі?

Читати також: Умови оплати праці працівників військового обліку сільських та селищних рад

Автор: Литвин Алла, заступник директора Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці — начальник відділу державного регулювання заробітної плати в бюджетній сфері.

При вирішенні питання організації військового обліку в органах місцевого самоврядування потрібно керуватись Інструкцією з організації ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в організаціях і навчальних закладах, затвердженою наказом Міністра оборони України від 15.12.2010 р. № 660 (далі — Інструкція № 660). Зокрема, у п. 2.1цієї Інструкції говориться, що згідно з ч. 3 ст. 34 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 р. № 2232-XII у сільській місцевості, а також у містах і селищах, де відсутні військові комісаріати, персонально-первинний облік військовозобов’язаних та призовників за місцем їх проживання здійснюють органи місцевого самоврядування.

Перелік заходів з питань персонально-первинного обліку військовозобов’язаних і призовників, виконання яких покладається на органи місцевого самоврядування, зазначено в п. 2.2 Інструкції № 660.

На кого ж покладаються обов’язки щодо ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників? Для відповіді на це запитання треба звернутися до Положення про військовий облік військовозобов’язаних і призовників, затвердженого постановою КМУ від 09.06.94 р. № 377 (далі — Положення № 377).

Читати також: Лист МСПУ від 09.02.2018 р. N 227/0/101-18/281 “Щодо встановлення доплати за ведення військового обліку”

Відповідно до п. 14 цього Положення «за наявності на обліку в виконкомі місцевої Ради народних депутатів, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах менше 500 військовозобов’язаних і призовників обов’язки щодо ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників та бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями покладаються на одного з працівників управління (відділу) кадрів виконкому місцевої Ради народних депутатів, підприємства, установи, організації, навчального закладу, якому встановлюється доплата у розмірі до 50 відсотків посадового окладу».

Як бачимо, таку роботу від самого початку покладено на працівників відділу кадрів.

Однак якщо у штатному розписі відсутня посада працівника відділу кадрів, військовий облік можна доручити іншому працівникові. У запитанні як раз вказано, що обов’язки з ведення військового обліку покладено на начальника відділу районної ради.

Згідно з п. 14 Положення № 377 він має право на доплату за здійснення обліку військовозобов’язаних і призовників.

Слід мати на увазі, що конкретний розмір доплати до посадового окладу працівника, на якого покладено ці обов’язки, визначається головою районної ради залежно від фактичної чисельності військовозобов’язаних і призовників у межах затвердженого фонду оплати праці. Про те, що конкретний розмір доплати у такому випадку визначає керівник, йдеться у листі Мінсоцполітики від 12.09.2013 р. № 1033/13/84-13. Також представники Міністерства у зазначеному листі наголошували, що виплата цієї доплати не пов’язана із виплатою надбавок, доплат, передбачених постановою КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268.

Це означає, що доплату за ведення військового обліку начальнику відділу районної ради може бути установлено лише у межах фонду оплати праці та після виплати надбавок і доплат, передбачених зазначеною вище постановою. Граничний розмір такої доплати становить 50 % посадового окладу.

Поділитися:

Інші статті:

1 коментар

  1. Тамара сказав:

    Доброго дня. дскажіть будь, ласка. У нашій сільській раді працює на 0,5 ставки сувмісник- інспектор з військового обліку відповідно додатку 55 «Схема посадових окладів службовців апарату (секретаріату) органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» Постанови № 268. Вихователем ДНЗ вона працює за основним місцем роботи. У мене таке питання, чи має право керівник встановити інспектору доплату за ведення військового обліку до посадового окладу? Відповідно Постанови № 268 інспектор з військового обліку отримує надбавку за високі досягнення у праці та за виконання особливо важливої роботи. Дякую

Написати коментар