Щодо бази нарахування ЄСВ, яка менша за мінімальну заробітну плату

29.12.2015

Щодо бази нарахування ЄСВ, яка менша за мінімальну заробітну плату

Чергове роз’яснення фахівців ДФСУ (Лист від 29.10.2015 р № 23026/6 / 99-99-17-03-07-15)

У випадку, коли база нарахування ЄСВ (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімально заробітної плати та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника.

Такі зміни діють з 1 січня 2015 року згідно закону України від 28.12.2014 р № 77-VII.

У листі податківці розяснюють, що умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць. Тобто початок трудових відносин має збігатися з першим числом місяця та відсутній факт звільнення застрахованої особи у звітному періоді.

Вищевказане поширюється і на ситуацію, коли працівник прийнятий на основне місце роботи в перший робочий день місяця, який не збігається з першим числом календарного місяця,але такий працівник відпрацював повністю всі робочі дні в цьому місяці.

У зв’язку із внесеними змінами в ПК з 1 січня 2016 року у разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску у розмірі 22 відсотків.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена у розмірі 22 відсотків, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру. Це, зокрема, стосується зовнішніх працівників – сумісників, а також працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами.

А умовою застосування зазначеної норми, як і за листом, є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць, або повністю відпрацьована місячна норма робочого часу.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар