N 1277/13/84-15 від 05.10.2015 р. “Щодо дня звільнення з військової служби(демобілізації)”

16.12.2015

Мінсоцполітики України

МСПУ

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 05.10.2015 р. N 1277/13/84-15

Щодо дня звільнення з військової служби(демобілізації)

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув звернення від 07.08.2015 р. N 205/8в і в межах повноважень повідомляє.

Відповідно до ст. 24 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Аналогічна норма міститься і у Положенні про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженому Указом Президента України від 10.12.2008 р. N 1153, відповідно до якої громадяни, звільнені з військової служби, у п’ятиденний строк після виключення зі списків особового складу військової частини зобов’язані прибути до районних (міських) військових комісаріатів для взяття їх на військовий облік.

Таким чином, днем фактичної демобілізації вважається день виключення зі списків особового складу військової частини у зв’язку зі звільненням з військової служби (оформлюється наказом військової частини, про що робиться відповідний запис у військовому квитку).

Отже, працівник повинен прибути на роботу після звільнення його з військової служби, взяття на військовий облік та у разі необхідності проїзду до місця проживання (перебування).

Читати також: Про виплату середньої заробітної плати при звільненні з військової служби мобілізованого працівника

Директор Департаменту     О. Товстенко

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар