Не забуваємо здійснити перерахунок ПДФО за 2015 рік

04.12.2015

Здійснюємо  перерахунок ПДФО за 2015 рік

Нагадуємо, що відповідно до пп.169.4.2 Податкового кодексу України всі роботодавці за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати працівникам за грудень місяць зобов’язані здійснити перерахунок сум доходів, нарахованих їх працівникам у вигляді заробітної плати та утриманих з них сум податку на доходи фізичних осіб.

Мета річного перерахунку полягає в тому, щоб шляхом перевірки раніше нарахованих сум доходів та утриманого з них ПДФО, виявити недоплату або переплату податку в бюджет і за результатами такої перевірки усунути всі недоліки.

Суть перевірки раніше нарахованих сум доходів та утриманого з них ПДФО полягає в тому, щоб:

– правильно визначити щомісячний оподатковуваний дохід кожного працівника з урахуванням всіх так званих перехідних доходів;

– правильно визначити щомісячну суму єдиного соціального внеску;

– правильно визначити щомісячну суму податкової соціальної пільги;

– правильно визначити щомісячну базу оподаткування кожного працівника;

– правильно визначити щомісячну суму податку з урахуванням ставок(15 і 20 відсотків);

– шляхом порівняння раніше нарахованих впродовж року сум доходів та утриманих з них податків з сумами визначеними в грудні місяці встановити недоплату або переплату податку в бюджет по кожному працівнику.

Якщо внаслідок такого перерахунку виникне недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми доходу працівника за грудень місяць (після його поточного оподаткування), а в разі недостатності суми такого доходу — за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.

Що стосується переплати суми податку, яка виникла за результатами перерахунку, повернення такої переплати нормами Кодексу не передбачено.

Докладніше щодо перерахунку ПДФО можна ознайомитись тут.

При цьому нагадаємо, що з 1 січня 2015 року була змінена ставка податку, яка застосовується до бази оподаткування, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, з 17% на 20%. Граничний розмір доходу, який дає право працівнику на застосування податкових соціальних пільг, а також суми податкових соціальних пільг в 2015 році в порівнянні з 2014 роком не змінились.

Також нагадаємо про відмінність нарахування єдиного соціального внеску в 2015 році в порівнянні з 2014 роком.

Всі нарахування доутримань податку за результатами річного перерахунку слід провести як у бухгалтерському, так і в податковому обліку у грудні поточного року.

Всі виправлення, що стосуються коригування сум податку внаслідок таких перерахунків, не тягнуть за собою ані штрафів, передбачених п.50.1, ані штрафів, передбачених п.119.2 та п.127.1 Кодексу.

Ось чому річний перерахунок робити не тільки обов’язково, а й вигідно. Адже під час такого перерахунку роботодавець має можливість виправити помилки, яких він припустився протягом року під час утримання податку, без застосування штрафних санкцій.

Поділитися:

Написати коментар