Ще раз про ефективність роботи Кабінету Міністрів України(А.Яценюка)

04.12.2015

Ще раз про ефективність роботи Кабінету Міністрів України(А.Яценюка)

Треба ж так! Вже навіть депутати українського парламенту намагаються змусити належним чином працювати Кабмін А. Яценюка.

У вівторок, 1 грудня, за № 1126 у Верховній Раді був зареєстрований законопроект “Про внесення зміни до Розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України (щодо встановлення строку для затвердження розмірів посадових окладів (тарифних ставок) для працівників бюджетної сфери)”.

Документ передбачає поставити в обов’язки Кабміну щорічно, протягом чотирнадцяти календарних днів після набрання чинності законом України Про Державний бюджет України на відповідний рік, затверджувати розміри посадових окладів (тарифних ставок) для штатного розпису працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, у тому числі розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду.

Судіть самі. В пояснювальній записці до законопроекту необхідність прийняття акту обґрунтовується тим, що в останні роки склалася ситуація, коли Кабінет Міністрів України, в порушення багатьох законодавчих документів України, не забезпечує визначення з 1 січня розмірів оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету.

Зазначена ситуація призвела до порушення соціально-економічних прав і законних інтересів чотирьох мільйонів працівників бюджетної сфери та зумовила зростання соціальної напруги в колективах бюджетних організацій, зокрема, серед працівників освіти, науки, охорони здоров’я та культури.

В документі прогнозуються відповідні наслідки прийняття проекту закону. В ньому сказано, що прийняття закону надасть можливість забезпечити соціально-економічні права чотирьох мільйонів працівників бюджетної сфери на визначення умов оплати праці у 2015 та в наступних роках.

Цікаво, з якого такого дива парламентарі раптом занепокоїлися порушенням прав і “законних інтересів” громадян України?

Ось так у нас працює Уряд, … а також, напевне, і Верховна Рада.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар