Лист ДФСУ від 05.11.2015 р. № 1009/С/25-01-17-01-15 “Щодо відображення у звіті з ЄСВ середнього заробітку за час вимушеного прогулу, виплаченого за рішенням суду”

13.11.2015

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ЛИСТ
від 05.11.2015 р. № 1009/С/25-01-17-01-15

Витяг

Щодо відображення у звіті з ЄСВ середнього заробітку
за час вимушеного прогулу, виплаченого за рішенням суду

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначаються Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

Відповідно до частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року №322-VIII із змінами і доповненнями (далі – КЗпП) за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи зазначене, особа одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебуває на обліку в військовій частині.

Отже, у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (далі – Звіт) (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року № 435 (далі – Порядок № 435)), суми середньої заробітної плати і календарні дні перебування в трудових відносинах осіб, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, визначаються з урахуванням такого.

Відповідно до абзацу третього п. 2 розд. V Порядку № 435, якщо потрібно повністю скасувати відомості, зазначені в таблиці 5 додатка 4 Звіту, подаються тільки скасовуючі документи стосовно виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу.

Тож, слід подати скасовуючу форму таблиці 5 додатка 4 Звіту за березень 2014 р. В ній навести запис про звільнення працівника 17.03.2014р.(разом з таблицею подати титульний аркуш звіту, в якому зазначити, що подається за березень місяць таблиця 5).

Відповідно до п. 9 розд. ІV Порядку № 435, таблиця 6 додатка 4 “Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам” призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці, які вносяться до персональних облікових карток застрахованих осіб Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Нарахування за період вимушеного прогулу (з 18.03.2014р. по дату поновлення на роботі) відображаються у таблиці 6 додатка 4 Звіту саме тоді, коли відбулося поновлення і таке нарахування. При цьому зазначається, за який місяць нараховано зарплату працівнику, кількість календарних днів, протягом яких він перебував у трудових відносинах в такому місяці (оскільки вважається, що його не було звільнено, і він продовжував перебувати у трудових відносинах із працедавцем) суму утриманого з нього єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

На одну застраховану особу допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4 (в окремих рядках у розрізі кожного місяця та року, за який проведено нарахування заробітної плати (доходу), якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду – середня заробітна плата за вимушений прогул (п. 9 розд. IV Порядку N 435).

Заступник начальника                    О.І. Марухленко

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар