Верховна Ради розповсюдила гарантії, закріплені в статті 119 Кодексу законів про працю України також і на військовослужбовців, які на час призову працювали у фізичних осіб – підприємців.

13.11.2015

Верховна Ради розповсюдила гарантії, закріплені в статті 119 Кодексу законів про працю України
також і на військовослужбовців, які на час призову працювали у фізичних осіб – підприємців.

У четвер, 12 листопада, Верховна Ради України ухвалила закон “Про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо працівників, призваних на військову службу під час мобілізації на особливий період”. Законопроект був зареєстрований за №2317а.

Законом закріплено за працівниками, які до призова на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняті на військову службу за контрактом працювали у фізичних осіб – підприємців, такі ж гарантії (збереження місця роботи, посади і виплати компенсації середнього заробітку), які передбачені для працівників підприємств, установ, організацій.

В частині третій та четвертій статті 119 Кодексу слова “в яких вони працювали на час призову незалежно від підпорядкування та форми власності” замінено словами “у фермерських господарствах, сільськогосподарських виробничих кооперативах незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, в яких вони працювали на час призову”.

Таким чином фізичні осіб – підприємці, відповідно до положень постанови Кабміну від 04.03.2015 р. № 105 також будуть мати право на компенсацію з бюджету середнього заробітку, виплаченого ними працівникам, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар