Не пройшло і півроку …

11.11.2015

АТО

АТО

Не пройшло і півроку …

У розміщеній на сайті статті “Верховна Рада посилила відповідальність роботодавців за порушення встановлених гарантій і пільг для військовослужбовців” ми обговорили проблему стосовно компенсації з бюджету витрат роботодавців на виплату середнього заробітку  працівникам, призваним на військову службу в особливий період.

Як ми згадували, 14 травня 2015 р. Верховна Рада України прийняла закон № 433-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду”.

Законом передбачалось підвищення соціальних стандартів захисту для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду.

Відповідно до закону Кабiнет Мiнiстрiв України зобов’язаний був у мiсячний строк з дня набрання чинностi законом запровадити в дію механізм реалізації положень закону.

Закон набрав чинності ще 11 червня 2015 р., але Кабмін спромігся виконати наказову частину цього закону тільки у листопаді місяці, своєю постановою від 04.11.2015 р. № 911 внісши зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 р. № 105 “Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період”.

Нарешті дія згаданого Порядку буде поширюватись не лише на мобілізованих працівників, а також на громадян України, які після 11 червня 2015 р. були призвані на строкову військову службу, а також на осіб, які продовжують вiйськову службу у зв’язку з прийняттям їх на вiйськову службу за контрактом.

Відтепер Порядок виплати середнього заробітку і компенсації його з бюджету поширюватиметься на працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, і які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на службу за контрактом і не буде обмежуватись одним роком, як у попередньому варіанті постанови.

Компенсація роботодавцям буде виплачуватися до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації. Контрактникам ж компенсація буде виплачуватися не більше, ніж на строк укладеного контракту.

Сподіваємось, що в майбутньому у бюджеті України знайдуться кошти для виконання положень закону і роботодавцям не прийдеться за рахунок власних коштів забезпечувати виконання функцій, притаманних державі.

Побоювання щодо цього визвані тим, що в пункті 1 Порядку(постанова № 105) слова “за рахунок коштів” замінено на вислів – “за рахунок і в межах асигнувань”.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар