Верховна Рада посилила відповідальність роботодавців за порушення встановлених гарантій і пільг для військовослужбовців.

03.11.2015

Призов на ВС

Призов на ВС

Верховна Рада посилила відповідальність роботодавців за порушення
встановлених гарантій і пільг для військовослужбовців.

Взагалі здорово придумано – затвердити пільги, але перекласти всі витрати з бюджету на роботодавців, з яких ще й податки до бюджету знімати (звідки, до речі, ці пільги і повинні компенсуватися).

На сьогоднішньому пленарному засіданні Верховна Рада ухвалила закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу”

Відповідно до закону передбачено доповнити статтю 265 Кодексу законів про працю України, а також статтю 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення нормою, згідно з якою роботодавці, за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На думку авторів, реалізація норм законопроекту дозволить посилити соціальний захист працівників і реалізувати їх право на працю як під час, так і після проходження військової служби.

І дуже цікаве – у пояснювальній записці до законопроекту сказано, що реалізація проекту не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України, тобто передбачається витрати із забезпечення пільг військовослужбовців перекласти на плечі роботодавців.

Крім сплати податків до бюджету, з якого повинні виділятись кошти на ці цілі, роботодавець ще повинен буде за рахунок власних коштів забезпечувати виконання притаманних державі функцій, щодо дотримання гарантій та пільг військовослужбовцям.

Як нам відомо постановою від 4 березня 2015 р. № 105 Кабмін затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, частково взявши на себе ці затрати.

На жаль поза увагою Кабміну опинилась категорія осіб, пільги для яких передбачені законом України від 14.05.2015 р. № 433-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду”, зокрема військовослужбовці строкової служби та контрактники, строк служби яких передбачено більше одного року.

Відповідно до закону Кабмін зобов’язаний був привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим законом, а також забезпечити приведення відповідними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність з цим законом.

Кабмін самоусунувся від виконання вимог закону і не вніс відповідних змін у постанову від 4.03.2015 р. № 105.

Поза увагою Держави опинилось також і питання компенсації з бюджету витрат роботодавців на виплату середнього заробітку працівникам, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації за 2014 рік.

Ми також знаємо і про “справедливий” підхід держави в оподаткуванні середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації – якщо  виплати середнього заробітку компенсуються з Держбюджету, то такі витрати звільняються від оподаткування (в тому числі нарахування ЄСВ), а якщо така виплата проводиться за рахунок роботодавця, то і нарахування ЄСВ передбачено проводити за його рахунок.

Хіба в правовій державі можна діяти за такими правилами?

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар