Оподаткування донарахованих сум індексації заробітної плати та відображення їх у звітності

25.10.2015

Оподаткування донарахованих сум індексації заробітної плати
за попередні податкові періоди та відображення їх у звітності

Наразі наступив період подання звітності за формою № 1ДФ тому доречно буде згадати, як відображається у звіті сума донарахованої індексації заробітної плати за попередні податкові періоди.

Про це йдеться у листі Державної фіскальної служби Україна від 19.08.2015 р № 7682/6 / 99-99-17-03-03-15.

В листі сказано, що коли податковий агент проводить донарахування сум індексації заробітної плати працівникам за попередні податкові періоди, такі суми донарахувань при здійсненні перерахунку слід відносити до відповідних податкових періодів, за які провадяться нарахування, з відповідним відображенням таких сум донарахувань у податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ознакою доходу «101».

В листі не сказано, яким чином пов’язуються такі донарахування з штрафними санкціями, передбаченими Податковим кодексом України, але за порядком оподаткування їх прирівняно до доходу у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі до доходу за час перебування платника податку на лікарняному.

Додатково зазначимо, що донараховані суми індексації заробітної плати також підлягають обкладенню військовим збором і ЄСВ.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар