Про порядок оподаткування заробітної плати за першу половину місяця(авансу)

19.10.2015

Про порядок оподаткування заробітної плати за першу половину місяця(авансу).

ДФСУ у рамках своєї компетенції у листі від 28.09.2015 р. № 20527/6/99-99-17-02-01-15 надала роз’яснення щодо оподаткування авансу, нарахованого за першу половину місяця.

В листі йдеться, що відповідно до положень Податкового кодексу України при виплаті авансу необхідно проводити утримання та перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб і військового збору.

При цьому при утриманні ПДФО зменшення виплати на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності Податковим кодексом України не передбачено.

Щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в листі сказано, що відповідно до закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” роботодавці під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати(авансові платежі) ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар