Щодо відповідальності податкового агента у разі самостійного виправлення помилок при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету.

14.10.2015

Щодо відповідальності податкового агента у разі самостійного виправлення помилки
при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету.

ДФСУ на своєму сайті розмістила листівку “Щодо відповідальності податкового агента у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету”

Відповідно до листівки, у разі самостійного виправлення помилки щодо нарахованої та перерахованої до бюджету суми податку на доходи фізичних осіб, що збільшує суми податкових зобов’язань, до податкових агентів застосовується відповідальність у вигляді штрафу, пені та адміністративна відповідальність.

Однак, якщо виправлення помилки зменшує суми податкових зобов’язань, то до податкових агентів застосовується відповідальність лише у вигляді штрафу.

Крім того, штрафи, передбачені п. 119.2 ст. 119 ПКУ, не застосовуються у випадках, коли помилки виникли внаслідок проведення перерахунку податкової соціальної пільги або перерахунку податку, який здійснено у зв’язку з наявністю перехідних виплат, зокрема за час відпустки зі збереженням заробітної плати, перебування платника податку на лікарняному.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар