Мінфін планує з 1 січня 2016 р. встановити 0% ПДФО на всю мінімальну зарплату

19.08.2015

Міністерство фінансів України - новини

«www.zarplata.co.ua»

Мінфін планує з 1 січня 2016 р. встановити нульову
ставку податку на всю мінімальну зарплату.

Міністерство фінансів України в рамках податкової реформи планує з 1 січня 2016 року встановити нульову ставку податку на доходи фізичних осіб в межах розміру мінімальної зарплати, повідомила у вівторок в інтерв’ю телеканалу новин “24”  заступник міністра фінансів Олена Макеєва.

“Сьогодні в Україні не оподатковується тільки 50% мінімальної зарплати …, а з 1 січня повна мінімальна заробітна плата не буде обкладатися податком”, – сказала вона.

Читати також: Ставка ЄСВ буде знижена до 20 відсотків.

Заступник міністра зазначила, що планується також і зниження розміру єдиного соціального внеску, середнє значення якого на сьогодні становить 41% від фонду заробітної плати.

Вона сказала, що МВФ запропонував знизити ставку по ЄСВ до 28%, але Мінфін може знизити ще більше, якщо будуть знайдені компенсатори.

За її словами, компенсувати зниження ставки ЄСВ планується за рахунок скасування спеціального режиму з податку на додану вартість для сільгоспвиробників, легалізації грального бізнесу, боротьби з контрабандою та податковими ямами.

О.Макеєва зазначила, що Мінфін, враховуючи досвід інших країн, не очікує після проведення податкової реформи швидкого ефекту в детінізації економіки, оскільки бізнес впродовж півроку – вісім місяців буде спостерігати, чи стабільне це нове законодавство.

У зв’язку з цим Мінфін в ході податкової реформи буде вимагати, принаймні, на три роки ввести заборону на внесення будь-яких змін в Податковий кодекс.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар