Розмір утримань із заробітної плати хочуть підвищити

14.08.2015

Розмір утримань із заробітної плати хочуть підвищити на 13%, до 16,64%

Пенсійний фонд оприлюднив проект закону «Про внесення змін до закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», який має на меті вирішити проблеми легалізації заробітної плати і, в свою чергу, збільшення надходжень до фондів соціального страхування.

Проектом закону передбачається здійснити перерозподіл єдиного внеску між роботодавцем і найманим працівником шляхом збільшення розміру відрахувань із заробітної плати працівників на 13% (до 16,64%) і, відповідно, зменшення розміру нарахувань на фонд оплати праці для роботодавця на 13%.

Автори проекту пояснили, що в нинішніх умовах середньомісячний відсоток нарахованого та утриманого єдиного внеску становить 39,47% (35,83% – роботодавець, 3,68% – працівник) і роботодавець сплачує 91% від його загальної суми, а найманий працівник – 9% .

Після перерозподілу розміру єдиного внеску така пропорція становитиме 22,83% – роботодавець, 42,16% – буде платити працівник.

Такий перерозподіл не повинен призвести до зменшення реальної заробітної плати найманих працівників, що має закріпитися законодавчо.

Перерозподіл єдиного внеску від роботодавця до найманого працівника буде сприяти зацікавленості у його сплаті останнім, посиленні страхових принципів у соціальному страхуванні та зменшенню дефіциту бюджету Фонду внаслідок легалізації заробітної плати та зайнятості.

Також проектом передбачається вилучення положень із закону про ЄСВ щодо застосування платниками з 2016 року понижуючого коефіцієнта 0,6 до розміру ЄСВ, що, в свою чергу, сприятиме збалансуванню бюджету Фонду.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар