Стан рівня інфляції в Україні за липень 2015 року

06.08.2015

Державна служба статистики України

Державна служба статистики України

Рівень споживчих цін в Україні за липень 2015 року.

За повідомленням Державної служби статистики України рівень споживчих цін в Україні (без урахування окупованого Криму і Севастополя, а також частини зони проведення антитерористичної операції) у липні 2015 року в порівнянні з червнем зменшився на 1% і склав 99%.

Вперше за останні майже два роки в Україні зафіксована дефляція.

В липні найбільше подорожчали алкогольні напої та тютюнові вироби – на 1,7%, відпочинок і культура – на 1,5%, освіта – на 0,7%, охорона здоров’я – на 0,6%.

Подешевшали продукти харчування та безалкогольні напої – на 0,2%, одяг і взуття – на 4,7%,

У річному вираженні (липень 2015 року проти липня 2014 року) інфляція сповільнилася до 55,3% проти 57,5% , зафіксованих місяцем раніше.

З початку року, за січень-липень, показник інфляції склав 39,3%.

Головний кредитор країни, Міжнародний валютний фонд, відновив свій прогноз падіння в 2015 році внутрішнього валового продукту країни на 9% при зростанні інфляції до 46%.

Про це йдеться в оновленій доповіді МВФ, опублікованій за підсумками засідання Ради директорів фонду в перших числах серпня цього року.

Як слідує з доповіді, озвучений раніше фондом прогноз падіння ВВП до 5,5% при інфляція – до 46% прийшлось скоригувати у зв’язку з врахуванням ряду чинників, які вплинули на цей прогноз. Це в першу чергу продовження війни на сході, затяжне падіння промислового виробництва, відчутна девальвація національної валюти.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар