N 372/13/84-15 від 07.04.2015 р.”Щодо індексації грошових доходів населення”

30.07.2015

Щодо встановлення надбавки за вислугу років службовцям

«zarplata.co.ua»

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
N 372/13/84-15 від 07.04.2015 р.

Щодо індексації грошових доходів населення

Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України розглянув звернення стосовно проблем застосування чинного законодавства з оплати праці і повідомляє.

Згідно з п. 103 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078 (із змінами, далі – Порядок), для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, під час визначення базового місяця для проведення індексації зберігаються такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади, з урахуванням положень пп. 11, 4 та 5 цього Порядку.

Тобто, якщо протягом періоду, коли працівниця знаходилася у відпустці для догляду за дитиною, за її посадою не відбувалося підвищення заробітної плати, як і для інших працівників установи на аналогічних посадах, то у такому випадку для працівниці базовим залишається місяць, в якому востаннє було підвищено заробітну плату.

Разом з тим, п. 102 Порядку визначено, що сума індексації зберігається для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.

Враховуючи викладене, якщо при переведенні працівниці в інший заклад її заробітна плата не змінювалась, то за нею має зберігатися сума індексації, визначена на попередньому місці роботи, виходячи з останнього базового місяця.

Директор Департаменту              О. Товстенко

Поділитися:

Написати коментар