З 4 липня змінено порядок розрахунку лікарняних та декретних виплат

07.07.2015

Соціальна допомога

Соціальна допомога

З 4 липня змінено порядок розрахунку лікарняних
та декретних виплат працівникам.

Відповідно до постанови Кабінет Міністрів України від 26 червня 2015 № 439 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1266»(далі Постанова) в Україні змінено порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Постанова набула чинності після опублікування її 4 липня 2015 року в офіційному друкованому виданні уряду – газеті “Урядовий кур’єр”.

За новим Порядком обчислення середньої заробітної плати для розрахунку лікарняних і декретних виплат передбачається використовувати дані, що включаються до звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску, який подається до ДФСУ.

Відтепер розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата, є не 6, а 12 календарних місяців, які передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Порядком також передбачено здійснення розрахунку допомоги за всіма видами страхування з застосуванням календарних днів. За раніше діючими правилами для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності використовувались робочі дні і часи.

Постановою передбачені й інші зміни, які направлені на значне спрощення процедури розрахунку допомоги за всіма видами соціального страхування.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар