Повідомлення про прийняття працівника на роботу за новою формою подається з 27 червня

03.07.2015

Повідомлення

Повідомлення

Повідомлення про прийняття працівника на роботу
за новою формою подається з 27 червня.

27 червня 2015 р. в газеті «Урядовий кур’єр» було офіційно опубліковано постанову КМУ від 17.06.2015 р. № 413 “Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу”. Причому постанова була опублікована не в повному обсязі, а тільки частково. У згаданому виданні є лише текст постанови, але немає самої форми Повідомлення про прийняття працівника на роботу(далі – Повідомлення).

Фахівці в галузі права зазначають, що для того, щоб документ набув чинності, часткового оприлюднення його недостатньо. Для цього необхідне його повне опублікування в офіційному друкованому виданні.

У податківців щодо цього всього є своя думка. Вони вважають, що незважаючи на те, що постанова була опублікована лише частково, Повідомлення про прийняття працівника на роботу за новою формою необхідно представляти починаючи з 27 червня 2015 року.

Та й так всім зрозуміло, що навряд чи Кабмін в цьому випадку буде окремо публікувати на сторінках офіційної преси тільки одну форму Повідомлення.

На сьогоднішній день ситуація щодо подання нової форми Повідомлення наступна:

– Кабмін нарешті розробив нову форму Повідомлення;

– процедура подачі форми в електронному вигляді в ДФСУ ще не визначена, тому її необхідно поки що подавати на паперових носіях;

– у «MEDoc IS» форма буде розроблена у вигляді бланку в модулі «Первинні документи».

Податківці застерігають, що Повідомлення  надані до територіальних органів Державної фіскальної служби не за місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою вважаються такими що не подавалися.

І наразі нагадуємо, що відповідно до ст. 265 КЗПП всі роботодавці, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), несуть відповідальність у вигляді штрафу – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Це ще не є підтвердженням того, що роботодавця можна оштрафувати на суму у вищезгаданому розмірі за сам факт неподання цієї форми Повідомлення до відповідних територіальних органів ДФСУ.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар