Реформа держслужби під загрозою зриву.

02.07.2015

Реформа держслужби

Громадська ініціатива РПР

Реформа держслужби під загрозою зриву.

Розроблений за участю Національного агентства з питань державної служби, Міністерства юстиції, Секретаріату Кабінету Міністрів із залученням громадськості та міжнародних експертів проект нового закону “Про державну службу та службу в органах місцевого самоврядування” в березні поточного року був схвалений і переданий у Верховну Раду.

В цілях реального реформування державної служби і служби в органах місцевого самоврядування законопроектом, на відміну від нині діючих законів, передбачено ряд інноваційних для України ідей, направлених на створення дійсно професійної незалежної держслужби.

На сьогоднішній день законопроект в парламенті пройшов перше читання.

У середу, 1 липня у засобах масової інформації була розповсюджена заява антикорупційної громадської ініціативи “Реанімаційний Пакету Реформ” (РПР), в якій експерти РПР висловили занепокоєння щодо гальмування ухвалення нового закону про державну службу і службу в органах місцевого самоврядування.

У заяві йдеться, що у разі якщо новий закон не буде ухвалений до кінця цієї сесії Верховної Ради України, і якщо він не буде відповідати рекомендаціям європейських експертів, Україна ризикує не отримати наступний транш Європейського Союзу в розмірі 105 млн. євро.

Читати також: Урядом схвалено новий проект закону про держслужбу та службу в органах місцевого самоврядування.

У заяві також йдеться про побоювання РПР відносно того, що депутати здатні внести такі зміни в законопроект, які можуть нівелювати всю реформу держслужби в Україні.

Так, експерт РПР Денис Бродський назвав дві важливі новації, які в результаті кулуарних домовленостей в парламенті можуть бути викинуті з тексту закону. Мається на увазі про аполітичність держслужбовця, а також закріплення в законі розміру заробітної плати для держслужбовця на рівні не нижче ніж дві мінімальні заробітні плати і загальної тенденції до його поступового збільшення.

 

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар