Щодо порядку повідомлення про прийняття працівника на роботу

29.06.2015

Щодо порядку повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Наприкінці 2014 року Верховна Рада прийняла закон України від 28.12.2014 р. № 77-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці” відповідно до якого були внесені зміни в ст. 24 Кодексу законів про працю в Україні.

Згідно відновленому тексту статті 24 КЗПП з 1 січня 2015 року працівник не може бути допущений до роботи без повідомлення роботодавцем центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування ЄСВ про прийняття його на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Протягом певного періоду Кабмін самоусувався від виконання вимог п.п.2,3 п.4 Прикінцевих та перехідних положень закону України від 28.12.2014 р.№ 77-VІІІ щодо встановлення порядку повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Реагуючи на численні звернення роботодавців щодо роз’яснення порядку виконання вимог ст. 24 КЗПП, посилаючись на відсутність встановленого Кабміном такого порядку, ДФС України в листі від 04.06.2015 р. № 19779/7 / 99-99-17-03-01-17 дала роз’яснення, що для виконання вимоги щодо повідомлення про прийняття працівника на роботу достатньо відобразити таку інформацію в таблиці 5 форми Д4 (в звіті з ЄСВ).

І ось нарешті 17 червня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 413 “Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу” і оприлюднив зразок Повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Відповідно до постанови КМУ від 17.06.2015р. № 413 Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФСУ за місцем обліку їх як платника ЄСВ до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається за встановленою формою.

Повідомлення до територіального органу ДФСУ можна направити одним з таких способів:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Інформація, що міститься у Повідомленні, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Звертаємо Вашу увагу на те, що сам факт допуску працівника до роботи не може вважатись автоматичним укладанням трудового договору, як було раніше, до 01.01.2015 року.

До роботи працівника допускаємо тільки після отримання підтвердження від територіального органу ДФСУ про прийом Повідомлення, тобто перший робочий день не може бути раніше дня отримання податківцями Повідомлення.

При укладенні трудового договору за сумісництвом також слід дотримуватися вищевказаних норм чинного законодавства та повідомляти у встановленому порядку територіальні органи Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу до початку такої роботи.

І на завершення нагадаємо, що відповідно до ст. 265 КЗПП юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) несуть відповідальність у вигляді штрафу – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар