Вступив в дію закон, який підвищує соціальні стандарти для громадян, які проходять військову службу під час особливого періоду

11.06.2015

Призов на ВС

Призов до війська

Чого  чекати надалі?

11 червня 2015 року був оприлюднений закон України від 14.05.2015 р. № 433-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду”.

Законом передбачено підвищення соціальних стандартів захисту для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду.

Зокрема гарантується збереження мiсця роботи, посади i компенсації середнього заробітку з бюджету не лише за мобілізованими працівниками, а й за працівниками, призваними на строкову військову службу, а також за особами, які продовжують вiйськову службу у зв’язку з прийняттям їх на вiйськову службу за контрактом.

Законом також змінені терміни дій таких гарантій. Раніше затверджений строк дії до одного року змінено на строк – до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, а для контрактників – на строк дії укладеного контракту.

Відповідно до закону Кабiнет Мiнiстрiв України зобов’язаний у мiсячний строк з дня набрання чинностi законом привести свої нормативно-правовi акти у вiдповiднiсть iз цим законом, а також забезпечити приведення мiнiстерствами, iншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актiв у відповідність iз цим законом.

Наразі очікуємо відповідних дій від уряду. Зокрема внесення змін в постанову Кабінету Мiнiстрiв України від 4 березня 2015 р. № 105 ” Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період”.

А може в державному бюджеті не знайдеться відповідних коштів для реалізації вимог закону?

Також очікуємо, чи змінить свій висновок Мінсоцполітики щодо компенсації з бюджету середнього заробітку працівникам, які призвані на строкову військову службу, який воно оприлюднило в своєму листі  від 27.05.2015 р. “Порядок компенсації з держбюджету витрат на зарплатню мобілізованим”.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар