А.Яценюк назвав умови, при яких реально підвищити доходи українців

18.05.2015

Кабінет Міністрів України

Кабінет Міністрів України

Уряд готовий обговорити з парламентською коаліцією план індексації грошових доходів громадян.
Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на презентації Плану законодавчого забезпечення реформ за участю голови Верховної Ради Володимира Гройсмана та керівників фракцій коаліції, передає УНІАН.

За словами Яценюка: “Нам треба обговорити план індексації грошових доходів громадян”.

“Ми готові до цієї індексації. Я перший, хто зацікавлений в тому, щоб перенести термін індексації на період раніше, але для цього треба вишукати ресурс, і разом, спільно, як сказав голова парламенту, зустрінемося разом з Міністерством фінансів, Міністерством соціальної політики, профільним комітетом і відверто скажемо, чи є у нас сьогодні доходи, щоб проіндексувати грошові доходи громадян “, – сказав прем’єр.

Він нагадав, що коаліція передбачала здійснення такої індексації з 1 грудня 2015 року.

Як підкреслив Яценюк: “Уряд зацікавлений у тому, щоб люди отримували більше”. “Але сьогодні вранці мені надійшов запит від 12 правоохоронних органів і органів з питань національної безпеки і оборони, що потребують додаткового фінансування, які вимагають для силових структур до кінця поточного року 17,5 млрд грн”, – додав він.

Прем’єр також нагадав, що максимальні виплати по субсидіях для громадян – у четвертому кварталі 2015 року, “а це ні мало і не багато – 25 млрд грн, які повинні бути на казначейських рахунках для того, щоб кожна людина отримала пільгу або субсидію”.

За словами Яценюка, уряд дійсно накопичило певний запас фінансів, які повинні бути спрямовані, зокрема, на ці витрати.

Звертаючись до голови фракції Радикальної партії Олегу Ляшку, Яценюк сказав: “Прошу в рамках нашої спільної роботи між вашою фракцією і Міністерством фінансів, Міністерством соціальної політики та Міністерством юстиції допомогти уряду повернути 1,4 млрд . доларів, які заарештовані урядом України, але які поки не конфісковані ні судом, ні прокуратурою. А це реальний ресурс, щоб підвищити грошові доходи громадян “.

Як повідомляла “Заробітна плата”, голова Верховної Ради України Володимир Гройсман доручив профільним парламентським комітетам почати консультації з Міністерством соціальної політики щодо можливостей індексації пенсій і зарплат.

За інформацією “Обозревателя”

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар