Роз’яснень ДФСУ щодо оподаткування компенсаційних виплат мобілізованим працівникам

03.04.2015

Роз’яснень ДФСУ щодо оподаткування компенсаційних виплат мобілізованим працівникам

Як ми пам’ятаємо, в 2014 і на початку 2015 р. в Україні був відсутній порядок відшкодування роботодавцям середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період у зв’язку з чим ця виплата не компенсувалась роботодавцям з державного бюджету, а відтак, відповідно до ряду роз’яснень Державна фіскальна служба України, які були опубліковані на її порталі в 2014 р., ця виплата на загальних підставах підлягала оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб і військовим збором, а також на неї нараховувався і з неї утримувався єдиний внесок.

Постановою від 04 березня 2015 року № 105 Кабінет Міністрів України затвердив “Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період” (далі – Порядок), який набрав чинності з 17 березня 2015 року.

Цим Порядком визначено механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.

Відповідно Державна фіскальна служба України на своєму сайті 02.04.2015 р. зробила роз’яснення щодо оподаткування компенсаційних виплат працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації.

Читати також: Листівка Державної фіскальної служба України від 02.04.2015 р. № б/н “Щодо оподаткування компенсаційних виплат”.

Як зазначено в роз’ясненні, дохід, отриманий працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації в межах середнього заробітку не включається до оподатковуваного доходу такого працівника.

Також, не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Оскільки Порядок № 105 набув чинності з 17.03.2015, то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та не нарахування і не утримання єдиного внеску на такі компенсаційні виплати, вказаний Порядок роботодавцями застосовується починаючи з березня місяця.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар