Нова форма і новий Порядок заповнення і подання Податкового розрахунку № 1ДФ

14.03.2015

Нова форма і новий Порядок заповнення
і подання Податкового розрахунку № 1ДФ

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку(форма № 1ДФ) та новий Порядку його заповнення і подання.

Наказ набирає чинності з 01 квітня 2015 року.

За новою формою розрахунок вперше подається за I квартал 2015 року.

В новій формі № 1ДФ введено додатковий розділ II, в якому відображається інформація про оподаткування відсотків, виграшів(призів) в лотерею і про військовий збір.

У відповідних рядках даного розділу проставляються загальні суми нарахованого і виплаченого доходу, а також нарахованого і перерахованого до бюджету утриманого податку, збору. Дані проставляються у гривнях з копійками. Відомості про фізичних осіб – платників податків і зборів у цьому розділі не відображаються.

Коригування показників розділу II Податкового розрахунку здійснюється шляхом повторного заповнення всіх граф помилкового рядка(у рядку зі словами “виключення”) та відображення правильної інформації в рядку, що стосується оподаткування відповідних доходів.

Показники “кількість рядків” і “кількість фізичних осіб” в кінці розрахунку заповнюються виключно за даними розділу I.

Нагадаємо, що відповідно до п. 2 ст. 176 Податкового кодексу України розрахунок за ф. № 1ДФ подається лише у разі нарахування доходів фізичним особам у звітному періоді. При цьому Порядком визначено, що розрахунок подається незалежно від того, виплачені такі нараховані доходи протягом звітного періоду або ні.

Згідно з новим Порядком Податковий розрахунок може бути представлений на паперовому носії, якщо кількість рядків у його розділі І не перевищує 10 (раніше – 5).

Коди показників ознак доходів та податкових соціальних пільг не змінилися.

Наказ Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 року N 49 “Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку” втратив чинність.

Поділитися:

Написати коментар