Заповнення звіту у разі застосування понижуючого коефіцієнта до ставки ЄСВ

07.03.2015

Заповнення звіту у разі застосування понижуючого коефіцієнта до ставки ЄСВ.

ДФСУ роз’яснила, як заповнити звіт з ЄСВ роботодавцям, які скористалися правом на застосування понижуючого коефіцієнта до ставки ЄСВ.

Насамперед податківці нагадали вимоги до роботодавця, при яких він може застосувати цей понижуючий коефіцієнт:

1) загальна база нарахування єдиного внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами, в 2,5 рази або більше перевищує загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік; або якщо загальна база нарахування єдиного внеску не перевищує в 2,5 рази, або більше загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік, то платник замість коефіцієнту 0,4 застосовує коефіцієнт, що розраховується шляхом ділення загальної середньомісячної бази нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік на загальну базу нарахування єдиного внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода, за цивільно-правовими договорами (але в будь-якому випадку коефіцієнт не може бути менше 0,4);

2) середня заробітна плата по підприємству збільшилася мінімум на 30% порівняно із середньою заробітною платою за 2014 рік;

3) середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта складе не менше ніж 700 гривень;

4) середня заробітна плата по підприємству складе не менше трьох мінімальних заробітних плат.

Тільки при одночасному дотриманні всіх зазначених вимог роботодавець має право на застосування понижуючого коефіцієнта до ставки ЄСВ.

Поки відповідні зміни не будуть внесені до наказу Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454 “Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” податківці радять заповнювати звіт з ЄСВ таким чином:

Таблиця 6 додатка 4 до Порядку № 454 формується у звичайному режимі. Після заповнення і закриття таблиці 6 додатка 4 необхідно сформувати таблицю 1 додатка 4. При закритих таблицях додатка 4 необхідно вибрати меню «Правка» і зняти позначку заповнення таблиці 1 із таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 454.

Далі у відкритій таблиці 1 в меню «Правка» необхідно обов’язково відключити функцію «автоматичний розрахунок».

Суми про нараховану заробітну плату, нарахований і утриманий ЄСВ повинні бути відображені в таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 454, а саме:

— у рядку 1 (в т. ч. рядки 1.1–1.5) зазначаємо загальну суму нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами;

— у рядку 2 (в т. ч. рядки 2.1–2.5) — суми нарахованої заробітної плати, на які нараховується ЄСВ.

У рядках згідно з категорією платників, до яких віднесено роботодавця, робимо відповідні коригування:

— у рядку 3.1.1 таблиці 1 — рядок 2.1.1 х (36,76–49,7%) х на відповідний коефіцієнт;

— у рядку 3.1.2 — рядок 2.1.2 х 36,3% х на відповідний коефіцієнт;

— у рядку 3.1.3 — рядок 2.1.3 х 45,96% х на відповідний коефіцієнт;

— у рядку 3.1.7 — рядок 2.1.7 х 33,2% х на відповідний коефіцієнт;

— у рядку 3.2.1 — рядок 2.2.1 х 34,7% х на відповідний коефіцієнт;

— у рядку 3.2.3 — рядок 2.2.3 х 33,2% х на відповідний коефіцієнт.

Перевіряємо і перераховуємо суми «усього».

Після відправлення звіту необхідно повернути позначки на місце.

Читати також: Листівка ДФСУ від 05.03.2015 р. № б/н “Приклад формування показників звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.”

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар